Gözle görülmeyecek kadar küçük varlıklarıyla tezat oluşturacak kadar akıllı olan virüsler, modern tıbbın ilaçlarına karşı birbir entrikalarla savaşıyorlar!Dr. Elif Güveloğlu bu virüslerin bu ilaçlara karşı bağışıklık oluşturduğunu söylüyor. Hızla üreyen bir mikrobun, ilaçtaki tek etken maddeyi etkisiz hale getirmesi çoğu zaman mümkün olabildiğini belirten uzman, bu mikropların bitkilerde bulunan karmaşık bileşenlerin üstesinden gelmeyi başaramadıklarını anlatıyor.

İşte tabiatın gribe karşı önerdiği doğal ilaçlar;

Sarımsak
Bilinen en eski antibiyotik, yaklaşık beş bin yıldır ilaç olarak kullanılmakta. Bakteri, virüs, mantar ve parazit öldürücü maddeler içerir. Bağışıklık sistemini uyarır, safra salgılattırır, spazm çözer ve tansiyon düşürür. Antibiyotiğe dirençli hastalıkların tedavisindeki en güçlü bitkilerdendir. Sarımsak dünyada üzerinde en çok tüp ve canlı, insan ve hayvan deneyleri yapılmış bitkidir ve bunca deney sonucunda güçlü anti-bakteriyel ve anti-viral etkinliği olduğu kanıtlanmıştır.

Kekik
En eski ve en fazla sayıda antibiyotik madde ihtiva eden doğal maddelerden biridir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarından sinüzite, idrar yolu enfeksiyonlarından prostat iltihabına, kolitlerden hepatitlere kadar geniş kullanım alanı vardır. Çayından çok ekstresi, yağı ve distilasyon suyu kullanılır. Yüksek tansiyonu olan hastalarda sakıncalıdır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 623
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 20.02.2009 10:52
Sarımsak ve kekik çok faydalı bitkiler sık sık tüketirim özellikle kekigin tazesini salatalarımda eksik etmem.
Heavenguard Tarih: 17.02.2009 22:39
paylaşım için teşekkürler.
CADIKIZ Tarih: 15.02.2009 12:38
Her bitkinin bir faydasi vardir bilirim,sarimsaginda bircok yemekte tadi harikadir,