[color="#b2a177"]Bazı şeyleri anlatabilecek kadar çok değildir kelimeler...Kimi zaman dibe vurup kavgalar edebiliyorsan, kimi zaman onu her şeyden çok seviyorsan, kimi zaman sadece susarak zamanını geçiriyorsan gerçekten birliktesindir. Zaten bu da birlikteliğin gerçeğidir. Eve geldiğinizde sizi karşılayacak sıcak bir kucağın olması, var olmanıza huzur katar.
Her zaman çok aşık olamaz, aynı şiddette sevemezsiniz. Ama yaslanıp uyuyacak bir omuz hep yanınızdadır ve bunu bilmenin huzuru hep vardır. Onsuz birşey yapmak isteyememektir aşk. Konuşmadan anlatmaktır istediklerini. Televizyona bakmanın bile tadı başka olur, yanında yalnızlığını paylaştığın o ses varsa... Gözlerini her çevirdiğinde, aynı simetrik hızla sana doğru ivme yapan bir yüz bulmak öyle başkadır ki, tarifi yok. Hissetmektir. Hissetmezsen; aşk aşk olmaz ki...

Ona yemek yaparken, parmağınızı kestiğinizde, eline alıp bıçağı, 5 baş soğanı hiç üşenmeden, gocunmadan minik parçacıklara, gözlerinden akan boncuk boncuk yaşlarla bölmesidir birliktelik. Kolunuzu duvara çarptığınızda, çocuğuymuşsunuzcasına, "sen nasıl vurursun benim bebeğimin koluna, al sana,al sana" diyerek, tokatlamasıdır o duvarı, sizi güldürebilmek adına... Sizin gülümsediğinizi fark ettiğinde, uzakta da olsa, yanıbaşınızda bitivermesidir, heveslenmektir, meraklanmaktır. Ve her gün, yeniden uyku vaktini sabırsızlıkla beklemektir sevmek, ona yeniden sarılıp, huzur içinde uyuyabilmek için.

Kimi zaman bunları tek taraflı hissedersiniz. Siz sarılmak istersiniz o arkasını döner, yemeğe eşlik etmesini beklersiniz ama düzeninizden önce gelen bir iş vardır ve siz yalnızlığı dinlersiniz. Ama ne zaman ki, karşılıklı aynı tutkularda buluşursunuz, iste o zaman askın adı birliktelik olur. Her aşk birliktelik değildir aslında... Her birliktelik de aşk değil..!

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 703
favori
like
share
EZqiiiii Tarih: 17.02.2009 15:33
Her Aşk Birlikte Değildir Her Birliktelik De Aşk Değil

Ewet qerceqtende öyLe emeqine saqLık....
nalus Tarih: 17.02.2009 15:24
Her aşk birliktelik değildir aslında... Her birliktelik de aşk değil..!
:20: