sessizlik sözleri - sessizlik hakkında - sessizliğin tanımıDerlerki;Bir konusmanın ortasında bir an sessizlik yaşandığında,bir yerlerde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.Her ne kadar bu kız çocuğunu görmek ve tanımak şerefine nail olmasakta böyle bir yaygın düşünceye sahibizdir.

Tıp kelimesi tek başına kullanıldığında bu doğum olayları ile birebir bağlantısı olan bir anlam taşır.Fakat bu tıp kelimesinin önüne sayılar koyduğunuzda doğacak olan tek şey sessizliktir.

Neden sayılara gerek duyulur o bilinmez ama bilinmeyen bir durumda neden o sayıların sadece 1 2 3 olduğudur.Harfler dünyasında sesli ve sessiz harfler görmüş olmamıza rağmen sayılarında sesli ve sessiz sayılar olmak üzere var oluşlarına benim değilde matematikçilerin kafa yorması daha mantıklıdır.

Gündüz kelimesi içerisine bir çok şey sığdırabilirsiniz.Gündüz olan biten bir çok seyi kimi zaman anlamadan kimi zamanda anlayarak yaşar gidersiniz.Gündüzü temposu yüksek bir koşuşturmaya benzetebilirsiniz.Bütün bu koşuşturmaların neticesinde ise anlaşılan tek şey gürültünün diğer bir adınında gündüz olduğudur.

Geceleri ise geriye kalan ve hüküm süren tek şey sessizliktir.Bu şekilde sesin renginin gündüz olduğunu sessizliğin renginin ise gece olduğunu anlarsınız.

Bazı anlarda ise şöyle bir cümle duyarsınız.”Sen sus hiçbir söyleme sen susta gözlerin konuşsun” her ne kadar gözler konuşurmu konuşmazmı onu bilemem ama bildiğim tek şeyin gözlerin hiçbir zaman yalan söylememiş olmasıdır.Bu sebeptende sessizliğin en güzel tarafının yalansız dolansız olmuş olmasıdır.Her ne kadar sessizlik suçu kabullenmektir manasına gelsede bilinmelidirki yalan söylenemeyen hiçbir yerde suçta var olmaz.

Hayatın içinde sessizlik ile ilgili bir çok şeyleri düşünüp konuşabilirsiniz.

Sessizliğin hüküm sürdüğü yerlerde yaşamak isteyebilirsiniz.Belkide sessizliği hiç sevmeyen biriside olabilirsiniz.Gürültüyü patırtıyı her daim sessizliğe tercih edebilirsiniz.Aslında her ne şekilde olursa olsun bilinmesi gereken tek şey sessizliğin her an ne zaman geleceğini bilmiyor olmamızdır.

Bunu bilmenin yanında bence en önemliside sessizliği bütün hücreleriniz ile kabul edip etmediğinizdir.Bu sessizliğe alışıp alışamamazlığınızdır.

Gelmesi için mucizelere gerek yoktur.Geldiğinde ise sakın ondan oyuncak ve hediye beklemeyin.Sessizlik geldiğinde yapacağınız tek şeyin çıt çıkartmadan etmeden sadece ve sadece o sessizliği dinlemeniz olacaktır.

Anlatacaklarına gelincede orasıda size kalsın.Neden mi...

Sessizlikten öğreneceklerinizi sessiz bir şekilde yaşabilmeniz için..


alıntı

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1079
favori
like
share