Başladığım hayat yolcuğunda özlemini çektiğim şeylerin beni sınırlandırmasını istemiyorum.ALLAH'ım ihtiyacım olduğu kadar mutluluk ver!Bazı çocuklar sarı saçlı,mavi gözlü taş bebeklerin ya da kurdalelerle süslü,fiyonklu elbiselerin özlemini çekiyor.Ama onlar değişen bedenle birlikte özlemlerin de kılık değiştireceğini bilmiyorlar.ALLAH'ım, beni insanların sevgisinden ve en öte senin şefkatinden mahrum bırakma!

Annem ve babam benim oyuncaklardan, rengarenk elbiselerden,uçurtmalardan çok sevgiye hasret kaldığımı bilmiyorlar.Onlara beni daha fazla sevmelerini öğret.Bana bağırmasınlar!Altıma kaçırdığım için,evdeki eşyaları kırdığım için kızmasınlar bana.Beni evde bir başıma,yabancı birisiyle bırakıp,para kazanmak için,şefkatlerini satmsınlar.ALLAH'ım! Anneme ve babama çok para ver ki,çalışmak zorunda kalmasınlar ve ben onlara hasret kalmayayım.Yürümeyi,gülmeyi,sayı saymayı onlarla öğreneyim.Kötü yürekli insanlar varmış hayatta...Afrikada çocuklar da,büyükler de açmış.Zenginler neden açları doyurmuyor?Sonra da,çok para vermediğin için sana kızıyorlar.Kötü yürekli insanlara karşı beni koru ALLAH'ım!

ALLAH'ım etrafımdaki insanların yaptıkları bana anlamsız geliyor.Eğlencelerini büyüklüklerine yakıştıramıyorum.Neden yanlış yapıyorlar?Sen onlara ceza vermiyor musun?Yanlışlarını düzeltmelerini söylediğinden eminim.Ama neden dinlmiyorlar seni?

Annemde babam da yaşamayı benden daha çok seviyorlar.Benim varlığım onlara engel oluyormuş.Bu yüzden hep kavga ediyorlar.

Anlamadığımı zannedip,bunu hergün yanımda yapıyorlar.ALLAH'ım,onlara beni sevmeyi öğret!

Benim seni sevdiğim kadar;senin beni sevdiğin kadar...Onlarda seni sevsin,sonrada beni sevsin.Ve ben yaşamlarından bir parça olayım.

....Ve beni Cennet'ine al götür.Senin şefkatine doya doya kanayım.Orada "Lolipop" çokmuş,sönmeyen balonlar varmış.Milkalar dağ kadarmış.Arkadaşlarımdan duydum.ALLAH'ım,ama benim herşeyden çok sana ihtiyacım var.Tatlılardan,balonlardan daha fazla şefkatini istiyorum.Cennet'ine al götür beni....

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 655
favori
like
share