nichole
Ne yazıkki saadetin bu seçimlerde de şansı yok gözüküyor. her şeyin hayırlısı diyelim.

Kardeş; masabaşı anketi mi yaptın da öyle söylüyorsun?.Yoksa SP medyada görülmüyor diye mi SP'nin şansı yok zannediyorsunuz..Halep ordaysa arşın burdadır..Seçime 1 hafta kaldı.Ağzınız uçuklanacak, göreceğiz bakalım...Anadolu SP diyor, sizi uyuyun ayakta hâlâ...
Selametle..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2610
favori
like
share
Gundii Tarih: 30.03.2009 21:31
gundi senin izlediğin malum medya işine gelmediği için yayınlamıyor senin medyan satılık işbirlikçi baldır bacak gazetelerinde taşıyamıyor olsa gerek sanki yokmuş giibi yayınlar yapıyor.bak bizler varız ve yaşıyoruz ve canla başla çalışıyoruz adil düzen, yeniden büyük türkiye,miili ve manevi değerlerine sahip çıkan uyanık vatan evlatlarıyız .anlamlarını bilmiyorsan yardımcı olurum.değişim istemişsin hangi konuda ?
[COLOR="Sienna"]-uyanış-
kardes su yazını gordum şoka girdim desem yalan olmaz cunku burda aylardır yazmıyorum... hangı lafım zoruna gıtmıskı bu kadar nasıhat ettin ben keskinkılıc arkadasımla saadet hakkında fazla bilgim olmadıgı ıcın kısa muhabbetler ettik taaa aylar once yazdıgım bir yazım yuzumden nasıhat bombardımanına tutuldum acıklasanda herkes aydınlasın

benım medyam die bisey yokkı sen ne izliyorsan bende onu ızlıyorum
ChE Tarih: 30.03.2009 20:58
%5 oy aldılar,numan kurtulmuş partiyi ayaklandırdı valla şaka maka,AKP sanırım artık dahada ciddiye alıyordur onları.
uyanış Tarih: 27.03.2009 23:26
gundi senin izlediğin malum medya işine gelmediği için yayınlamıyor senin medyan satılık işbirlikçi baldır bacak gazetelerinde taşıyamıyor olsa gerek sanki yokmuş giibi yayınlar yapıyor.bak bizler varız ve yaşıyoruz ve canla başla çalışıyoruz adil düzen, yeniden büyük türkiye,miili ve manevi değerlerine sahip çıkan uyanık vatan evlatlarıyız .anlamlarını bilmiyorsan yardımcı olurum.değişim istemişsin hangi konuda ?
keskinkilic_68 Tarih: 27.03.2009 22:47
gamlı kardeşim

şevki yılmaz zamanında konferansları söylemleri ile gurur duyduğumuz biriydi. bazen dilinin ayarı kaçsa dahi.

şimdi ise yıllarca omuz omuza verdiği hocam dediği dava arkadaşlarına sırt dönmüştür. 28 şubatta yaşananların sorumlusu olarak sayın Necmettin ERBAKAN hocamı suçlamaktadır.

Bunda dört beş sene evvel babam şevki yılmazın pusulasını kaybetmeye başladığı söylemişti. benim babam yurt dışında ve şevki yılmazı da tanır bire bir görüşmüşlüğü de oldukça fazladır. bunları duyduğumda şaşırmıştım ama şimdi daha iyi anlıyorum.

son dönemde yaptığı açıklamaları hayret dehşet ve hüzün ile karşılıyorum.

insanın davasına ne kadar değil nereye kadar hizmet ettiği önemlidir bence. mühim olan son nefese kadar bu işi götürebilmek.
PunqEniqma Tarih: 27.03.2009 19:55
amannn her zmanki gibi akp kazanır biter gider
gamLı Tarih: 27.03.2009 19:38
keskinkılıç kardeşim sana bir isim soracağım.....Şevki Yılmaz..kendisi hakkındaki görüşlerin nedir..
keskinkilic_68 Tarih: 27.03.2009 19:32
arkadaşlar hala şunun farkında değilsiniz

sonradan çıkıp oyların bölünmesine neden olan AKP dir.

önlerini Erbakan hocamız kapatıyordu ayrılarak önlerini açtılar böylece gördüğümüz gibi türkiyenin en büyük partisi oldular

mesele büyük olmak değil HAK tan ayrılmamak. sen hem hocam diosun hemde önerini kapatıo diyosun

bırak arkadaşım takiyye yapmayı sen daha hocam dediğin insanı anlayamamışın
By_ergen Tarih: 27.03.2009 13:18
Saadet 'in gelmesi iyi oldu ya Akpnin oyLarini böLüyor ama fazLa ßir iş yapCagini zanneTmiyoRum
Terakkiperver Tarih: 25.03.2009 21:34

[COLOR="Sienna"]Serdar Akinan-AKŞAM

Saadet oylarını üçe katlar mı?

İnsanlar AKPARTİ'den ne talep etti?
1. Adil bir gelir dağılımı sağla.
2. Hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engelleri kaldır.
3. Milli değerlere sahip çık.
Bu üçü de başarılamadı.
1. AKP (Akrabaları Kalkındırma Partisi) yaftası yedi... Mücahitler müteahhit oldu. AKP'ye oy veren yığınlar ise ezildi.
2. Çevreden ve alttan geldiler ama siyasal merkezi dönüştüreceklerine tipik bir sağ parti oldular. Yapısı zaten bozuk sisteme entegre oldular.
3. 'Kürdistan'ı, 'en üst düzeyde' tanıdılar...
Görünen o ki, millet bu 'referandum'da AKPARTİ'ye sarı kart gösterecek. Geçen haftalarda 'yüzde 50'yi bulur' diyordum ama gördüğüm şu: AKP'ye tepki hızla büyüyor. Yüzde 40'lar beni şaşırtmayacak.
AKP konjonktür partisi olduğundan; sosyolojik bir tabana sahip olamadığından zemini 'gevşek'...
İddiam şu: Saadet Partisi oylarını en az ikiye hatta üçe katlayacak.
Neden?
Öncelikle, AKP'de aradığını bulamayan yığınlar Saadet Partisi'ne (eski mahalleye) dönecekler.Bu sinyal çok ama çok önemlidir.
Ancak Saadet Partisi aynı Saadet değil...
Geminin kaptanı değişti. Söylem değişti...
Bu köklü değişimin coğrafyasını daha doğrusu özünü kaybetmeden yeni bir perspektif sunan yeni anlayışı Numan Kurtulmuş'un sözlerinden okuyalım.
'Medeniyet çöküş sürecine girmiştir. Küresel kriz ekonomik ya da politik değildir. Bu bir uygarlık krizidir. Dünyada 7 milyar insanın 3 milyarı, günde 2 doların altında bir parayla geçiniyor. Dünyada üretime dayalı bir sistem yok. En çok kar sektörler hangisi? Bankacılık (zaman satıyor), sigortacılık (risk satıyor), turizm (eğlence satıyor), reklamcılık (imaj satıyor)...'
Dünyada her geçen gün derinleşen krize dair teşhisi bu hocanın... Doğru mu? Doğru...
Türkiye'ye dair tespitleri ne?
' Dört temel sıkıntılı alan var: Bir bürokratik oligarşi, iki partilerin yapısı ve siyasal temsil, üç siyaset vehim ve çatışma üzerinden yapılıyor, dört siyaset dışa bağımlı halde...'
Bu tespitlerin de altına imza atıyorum.
Peki çözüm?
KURUCU MECLİS...
Yanlış okumadınız. Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş açıkça bunu savunan tek siyasi parti lideri...
Türkiye'de çok ciddi bir kriz var... İdeolojik kriz...Temel iki çatışma alanını (Teklik ve laiklik) bu anayasa ile aşamayız.
Bu sistemle gelen bir parti yüzde 99 oy alsa da toplumsal mutabakatı sağlayamaz. Zira Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunu anti demokratik.
Saadet Partisi, 'Kurucu Meclis'i savunacak... Sonuna kadar destekliyorum. İster Alevi olun, ister laik, ister liberal, ister muhafazakar, ister Kürt, ister Türk... Türkiye'nin yeni bir toplumsal sözleşmeye ihtiyacı var.
Kurucu Meclis olmadan bu krizi aşıp toplumsal mutabakat sağlayamayız.
Son olarak Numan Kurtulmuş neden 'fark' yaratacak, insani bir gözlemimi paylaşayım...
Erdoğan gibi yığınları mecnun eden o büyülü karizma kumaşından onda da var... Tayyip Bey gibi milli bir duruşu var... Ancak onu Tayyip Bey'den ayıran hayati nitelikleri var... Öncelikle akademisyen... Kinci ve popülist değil... Geçmişine dair şaibe yok... Mütevazı... İlkeli... Uzlaşmacı... Anti emperyalist ve en önemlisi SAMİMİ...
Bu seçimde adından söz ettirir ama çok yakın gelecekte Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olur. Şüpheniz olmasın...