gelin makyajı çeşitleri - gelin makyajı örnekleri - gelin makyajı nasıl yapılır

GELİN MAKYAJININ SIRLARI

Çok parlak renkler yerine mat tonları kullanın. Yoksa resimlerde pırıl pırıl parlayabilirsiniz!
Fondöteninizi boyun renginize uyan natürel tonlarda seçmelisiniz.
Yuvarlak bir yüze sahipseniz allığı, elmacık kemiklerinin altından şafaklara doğru ve şakaklara sürerek daha ince gösterebilirsiniz. Köşeli bir yüzde ise allık, elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt-yan sınırına sürülmeli.
Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biridir. Göz makyajınızı yaparken açık renk farınızı göz kapağına sürdükten sonra, gölge yapacağınız renkte far ile göz kapağının bitiminden kaşa paralel çukurluğa hafifçe sürün.
Kirpikler Bakışlarınıza yoğunluk veren dolgun kirpikler için yapışkanlı ve son derece natürel duran takma kirpikler kullanabilirsiniz. Böylece çok daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.
Dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız rujunuzu uygun renkte bir dudak kalemi ile ortadan uçlara doğru dudaklarınızı çevreleyin. Dudaklarınız ince ise açık renk rujlar kullanarak dudağınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Aynı şekilde kalın dudaklar da koyu renkli rujla daha ince gösterilebilir. Gelinlerin ruj seçiminde dikkat etmesi gereken özellik ise kalıcılık. Uzmanlar düğün boyunca kalıcılığın sağlanması için rujun altına bir kat pudra sürülmesini tavsiye ediyor. Diğer bir ipucu ise dudaklarda gece boyu canlı bir görünüm için tam dudakların ortasına parlatıcı sürmeleri

Makyaj İpuçlarıDüğün günü geldi çattı, herşey tamam ama son gün olması gereken ve geri dönüşü olmayan birşey var : kuaför randevusu. Genelde uzmanlar, bir hafta önceden kuaförünüze gidip aynı şekilde saç ve makyaj yaptırarak prova yapmanızı öneriyor. Seçtiğiniz kuaförün becerisi tarzı çok önemli çünkü sizin görsel imajınız tamamen onun elinde.

Elbette saç ve makyaj sizin istediğiniz şekilde ve renklerde olacak, dolayısıyla öncesinde kafanızda bir stil oluşturmalısınız. Bu stil gelinliğinizin duruşuyla ve saç tarzınızla uyumlu olmalı, diğer yandan sizin yüzünüze ve cilt renginize de yakışmalı.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3770
favori
like
share
AYIŞIĞI Tarih: 06.04.2009 17:26
iyi olmayan birşeyi on tane smileyle alkışlıyorsun sena

3 smiley den fazlası kulanmıyoruz canım,
forum içinde büyük harf kulanmakta yasak
NaZ Tarih: 06.04.2009 14:12
Gelin makyajinin olabildigince sadesi güzel oluyor, bazi gelinleri resmen boya küpüne düsmüs gibi yapiyorlar, oda gelinin tüm zerafetini mahf ediyor.
nazan54 Tarih: 06.04.2009 11:34
çok güsel ben 1. ye bayıldım bende istiyorummm
Ze-Ta Tarih: 01.03.2009 21:27
evet guzllerı varmıs ama benden gectı
ESTRELLA Tarih: 01.03.2009 21:18
gelinlğin üzerinde abatıyı hiç sevmiyorum çok değişik olacak ve gözler ön planda olmalı bence
miss_kayseri_89 Tarih: 24.02.2009 11:48bu güzel duruyor ...bende böyle yaptircam...:72:
Nerqish Tarih: 23.02.2009 21:48
[COLOR="SlateGray"]Haklisin superisi insani boya kupune ceviriyorlar , goz makyaji cok onemli
Emegine saglik canim resimler cok guzel
SU-PERISI Tarih: 23.02.2009 18:38
Gelin makyajı yaptırırken dikkat etmek gerekir bazı kuaförler abartılı yapıyorlar oda gelini güzel olması gerekirken çirkin gösteriyor.