Tarihçemiz

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 50. yılında geçici olarak tahsis edilen Gedik Ahmet Paşa İlkokulunun birinci katında açılan okulumuz 1973 yılında öğretime başlamıştır.
Hazine arazisi üzerinde kurulması planlanan B-21 tipi ortaokul şehir merkezinin sosyal ve ekonomik gelişmesi,nüfusun artışı da göz önünde bulundurularak İlimize ikinci bir lisenin kazandırılması amacıyla liseye dönüşmüş ve “Cumhuriyet Lisesi” adını almıştır.
Ancak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 50.Yılı münasebetiyle okulumuzun adı “Afyon Cumhuriyet Lisesi” olarak değiştirilmiştir.Okul binası Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılmıştır.Misyonumuz

Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda çağdaş, laik, demokratik, katılımcı, yaratıcı, bilimsel bir eğitim anlayışı ve nitelikli eğitim-öğretim ile hem üst öğretim kurumuna, hem de toplum hayatına uygarlığın getirdiği nitelikte değişime ve gelişime açık, aydın yurttaşlar yetiştirmektir.
Vizyonumuz

Eğitim ve öğretim kalitesi ile Türkiye’de tanınmış ve ilk sıralarda tercih edilen; takım çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip; evrensel değerlere saygılı, toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen bir lise olmaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1488
favori
like
share