Okulumuzun Tarihçesi

Okul binamız 1973-1974 Öğretim yılında “Kız Öğretmen Okulu” olarak eğitim ve öğretime açıldı. Ekim 1974’te sınıf öğretmeni yetiştiren iki yıllık “Egitim Enstitüsü”ne dönüstürüldü.Mayis 1980’de “Afyon Eğitim Enstitüsü” kapatılmış ve okul iki yıl kapalı kalmıştır. 1982 yılında binamızda “Polis Okulu” açılmıştır. 30 Nisan 1989’da “Polis Okulu” yeni binasına taşınmıştır.


1989-1990 eğitim-öğretim yılında “Ankara Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi” bünyesinde bir hazirlik sınıfı şubesi olarak “Afyon Anadolu Kız Öğretmen Lisesi” adıyla faaliyete geçen okulumuz, 28 Ağustos 1990 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen bugünkü binasında eğitim-öğretime başlamıştır. Bir süre sonra okulun adında yer alan “Kız” kelimesi çıkartılarak okulumuz “Afyon Anadolu Öğretmen Lisesi” adini almıştır. Daha sonra 29.08.2005 tarih ve 22721 sayılı İl Milli Eğitim Komisyon Kararıyla Afyonkarahisar Anadolu Öğretmen Lisesi adını almıştır.

ViZYONUMUZ

Türk Milli Eğitiminin Amaçları ışığında; dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek,öğretmen olmanın idealini ve değişimi yasayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır

MiSYONUMUZ

Anadolu Öğretmen Liselerini tercih eden
çalışkan ve yetenekli öğrencilerin; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyelini kullanmalarına fırsat tanıyan öğretmen yetiştiren yüksek öğretimkurumlarına yönlendirip basarili olmalarını sağlamaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 690
favori
like
share