Troya'nın altın mirası - Takıda moda - Myras Kış Koleksiyonu - Altın takı modelleri

[URL=http://imageshack.us]

[URL=http://imageshack.us]

[URL=http://imageshack.us]

Takıda modaya yön veren Atasay Kuyumculuk’un tarih öncesi çağlardan günümüze kadar insan yaşamıyla bütünleşmiş kavramları, bugünün bakış açısıyla yorumlayarak oluşturduğu Myras 2009 Koleksiyonu, mağazalardaki yerini aldı.

Kültürel mirasımıza takılarda hayat veren, yorumlayarak günümüze aktaran Myras markasının Kış Koleksiyonu “Troya’nın Altın Mirası”, 3200 yıl önce var olan Troya Kenti’nden esinlenilerek hazırlandı. Moda Tasarımcısı Özlem Süer ve arkeolog editör Nezih Başgelen’in danışmanlığındaki Atasay Tasarım Ekibi tarafından, arkeolojik kazılardan elde edilen takıların yanı sıra dönemin yaşam tarzı ve figürlerinden de ilham alınarak hazırlanan “Troya’nın Altın Mirası” Koleksiyonunda spiral ve kıvrımlı formların dikkat çektiği üç ayrı tema işleniyor. “Tanrıçaların Güzellik Yarışması”, “Paris-Helen Aşkı” ve dönemin en bilinen sembolü “Tahta At”tan oluşan temalarda esin kaynaklarını birebir yaşatan tasarımlar yer alıyor.

Kadınların ihtişamlı, özenli giyim ve takı tarzlarıyla dikkat çektiği Troya uygarlığı aynı zamanda gösterişli takılarıyla tanınıyor. Geçmişten günümüze miras takılar denince akla gelen ilk marka olan Myras’ın “Troya’nın Altın Mirası” Koleksiyonunda yer alan takılarda, bu ihtişam tüm ağırlığıyla ve adeta o dönemi yaşatacak şekilde hayat buluyor.

Koleksiyonu oluşturan temaların ilki olan “Tanrıçaların Güzellik Yarışması” dünyada bilinen ve anlatılan ilk güzellik yarışması… Sıradan insanlar için dahi güzellik ve ihtişamın çok önemli olduğu o dönemde güzellik yarışması ilk savaşa neden olan olay olarak da tarihteki yerini alıyor. “Troya’nın Altın Mirası” Koleksiyonu’nda güzelliğe verilen önemin yanı sıra soylu kadınları süsleyen hazinede yer alan altın takılardan da esinlenildi.

“Troya’nın Altın Mirası” Koleksiyonu’nun bir diğer teması “Paris-Helen Aşkı”nda Helen’in savaşlara sebep olan güzelliği koleksiyondaki tasarımlara ince detaylarla taşınıyor. Dönemin tartışmasız en bilinen sembolü “Tahta At” ise koleksiyonun bir diğer temasını oluşturuyor. Savaşı bitiren ve kurnazlığın bir sembolü olan “Tahta At”ın esin kaynağı olduğu temada tahta atın yanı sıra dönemin mimari detayları da günümüz yorumuyla sunuluyor.

Efsanelerin ve onlardan miras kalan çizgilerin yansıtıldığı “Troya’nın Altın Mirası” 2009 kışının vazgeçilmezi olacak tasarımlarıyla küpe, bilezik, pendant ve yüzüklerde hayat buluyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 583
favori
like
share
sevgi Tarih: 23.04.2009 01:28
paylaşım için teşekkürler ablam
uCuRuM ciCegi Tarih: 19.04.2009 09:36
tesekkurler benim pek tercihim deil
Nerqish Tarih: 19.04.2009 00:50
[COLOR="SlateGray"]Hepsi cok guzel hayatim eline saglik.
ebruşh Tarih: 18.04.2009 10:30
,"]paylaşım için saol,
Sindy Tarih: 26.02.2009 18:25
Altin ve altin rengindeki takilari ben pek sevmiyorum
paylasim icin tesekkurler canim
CiCeGiM Tarih: 26.02.2009 18:10
tesekkürler!
AYIŞIĞI Tarih: 26.02.2009 14:36
kolye güzelmiş , renkli taşlar bu sene altında moda ..

çok teşekkürler paylaştığın için canım