Yarım litre suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine bir tutam ebegümeci (yaklaşık olarak 4-5 gram) ve bir tutam da ısırgan (yaklaşık 4-5 gram) atınız.

Hafif ateşte ağzı kapalı olarak 4 dakika haşlayınız. Ilındıktan sonra mutlaka süzerek bitkileri ayırınız. Aç karnına sabah ve akşam bir çay bardağı içiniz.

Aç karnına içtikten en az yirmi dakika sonra yemek yemeye başlanabilir. Önleyici kür olarak haftada 3-4 gün uygulanır ve bir ay devam edilir.

Yılda en az iki defa uygulanır. Kanserli hastalarda ise üç ay boyunca hergün hiç ara vermeden günde bir su bardağı içilerek devam edilir.
Üç ay tamamlandıktan sonra 15 gün ara verilir ve tekrar 3 ay boyunca bir gün atlayarak bir su bardağı içilir. Daha sonraki günlerde zaman zaman uygulanır.
Dikkat:
Her iki bitkinin de aynı şartlarda kullanılması gerekir. Ya her ikisi de kurutulmuş veya her ikisi de taze olarak kullanılmak zorundadır. Birini taze olarak, diğerini kurutulmuş olarak kesinlikle kullanmayınız.
Kullanma aşağıdaki şekilde olmalıdır:
Birinci hafta bir gün arayla, sabah ve akşam aç karnına
İkinci hafta iki gün arayla, sabah ve akşam aç karnına
Üçüncü hafta üç gün arayla, sabah ve akşam aç karnına
Dördüncü hafta dört gün arayla, sabah ve akşam aç karnına
Beşinci haftadan itibaren haftada bir defa sabah ve akşam aç karnına birer çay bardağı içilecek.
Önemli uyarı: Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Bilmeniz gereken nokta kullanacağınız bitkilere karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
:4:

mina07 mina07
Üyenin Populer Konuları süper bir oyun program ortaklığı..
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 489
favori
like
share
Kartopu55 Tarih: 28.02.2009 11:04
Ellerine saglik degerli paylasimin icin ALLAH kimseyi bu illet hastaliga bulastirmasin.
SU-PERISI Tarih: 27.02.2009 23:29
Paylaşımın için saol arkadaşım, öncelikle bu bitkileri kullanmadan hekime danışmak gerekir