::::::::::::::::::::::::::::::::MSN ile ilgili sorular ve cevaplar ::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Soru 1: Kendime yeni bir msn adresi açtım. Eski MSN adresimdeki kişilerimi yeni msn adresime nasıl aktarabilirim?

Cevap 1: Öncelikle eski MSN adresinizi açın. Sonra MSN Messenger ana penceresinde üst menüde Kişiler > Kişi Listeni Kaydet sekmelerine gelin. Kişi listenizi istediğiniz dizine kaydettikten sonra yeni MSN adresini açın. Ardından Kişiler > Dosyadan Kişi Al seçeneğine tıklayın ve kişi listenizi bulunduğu dizinden seçin. Kişi listeniz hayırlı olsun

——————————————————————————

Soru 2: Kişi listemi nasıl yedeklerim?

Cevap 2: Yukarıda ki gibi Kişiler > Kişi Listeni Kaydet bölümlerinden listenizi yedekleyebilirsiniz.

——————————————————————————

Soru 3: MSN Messenger ana penceresinde ki kişi avatarları çok büyük. Bunları nasıl küçültebilirim?

Cevap 3: MSN Messenger ana penceresinde üst menüden Kişiler > Görüntü Resimlerini Değiştir takip ederek gerekli ayarı yapabilirsiniz.

——————————————————————————

Soru 4: Listemde ki kişileri nasıl Çevrimiçi-Çevrımdışı olarak listeleyebilirim?

Cevap 4: Messenger ana penceresinde üst menüden Kişiler > Kişileri Sırala > Çevrimiçi/Çevrimdışı Durumu olarak seçerseniz hallolacaktır.

——————————————————————————

Soru 5: Çoklu bir konferansta tanımadığım kişileri msn adresime nasıl ekleyebilirim?

Cevap 5: Konuşma penceresinde Eylemler > Kişileri Ekle dediğinizde karşınıza çıkacak pencerede eklemek istediğiniz kişinin nickini çift tıklatırsanız eklenecektir.

——————————————————————————

Soru 6: Web kameram olduğunu listemdeki kişilerden nasıl gizlerim?

Cevap 6: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresine geldiğinizde en altta Web kameram olduğunu başkalarının görmesine izin ver seçeneğini deaktif etmelisiniz.

——————————————————————————

Soru 7: MSN Adresimi her açtığımda MSN Today diye bir pencere açılıyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

Cevap 7: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde Genel sekmesine tıklayın. Ardından Messenger ‘da oturum açıldığında MSN Today’i görüntüle seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.

——————————————————————————

Soru 8: Titreşim alımını ve gönderimini nasıl engellerim?

Cevap 8: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde İletiler sekmesine geldiğinizde Titreşim göndermeme ve almama izin ver seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.

——————————————————————————

Soru 9: MSN Messenger’da konuşmalarımı herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan nasıl kaydederim?

Cevap 9: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde İletiler sekmesine geldiğinizde altta ki İleti Geçmişi bölümünde Görüşmelerin geçmişini otomatik olarak sakla seçeneğini aktif etmelisiniz. Görüşmelerin saklandığı yeri alttaki Konuşmalarını Bu Klasöre Kaydet bölümünden ayarlayabilirsiniz.

——————————————————————————

Soru 10: Dosya alımında dosyalarımın Belgerim > Alınan Dosyalarım dizinine gitmesini istemiyorum. Bunu nasıl değiştirebilirim.

Cevap 10: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler ve Dosya Aktarımı sekmesine gelin. Alınan Dosyaları Bu Klasöre Kaydet seçeneğini aktif edin ve hemen altta kullanmak istediğiniz dizini seçin.

——————————————————————————

Soru 11: Beni MSN listesinden silen kişileri nasıl görebilirim?

Cevap 11: MSN Messenger ana penceresinde Araçlar > Seçenekler > Gizlilik sekmelerine tıkladıktan sonra karşınıza gelen pencerede İzin Verilenler Listesi ‘nde, sizi silip-silmediğini öğrenmek istediğiniz kişinin üzerine sağ tıklatın. Eğer Sil seçeneği aktifse karşı taraf sizi silmiş demektir.

——————————————————————————

Soru 12: MSN Messenger’da bana aktarılan dosyaları açmadan önce bir antivirüse taratabilirmiyim?

Cevap 12: Evet, otomatik olarak. MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler ve Dosya Aktarımı sekmesine gelin. Dosyalarda Virüs Taramasında Bu Uygulamayı Kullanın seçeneğini aktif edin. Aktif ettikten sonra altta Göz at düğmesi ile PC’nizde yüklü antivirüs’ü Program Files’tan seçin. Size her dosya geldiğinde dosya aktarımı biter bitmez antivirüsünüz o dosyayı tarıyacaktır.

——————————————————————————

Soru 13: Karşı taraf IP adresimi görebilir mi?

Cevap 13: Kişiler MSN üzerinden karşı tarafa kendi kişisel smileylerini gönderdikleri sırada DOS’tan çalıştırdıkları bir komutla yada program yardımıyla karşı tarafın IP’sini rahatlıkla alabiliyorlar. Kişisel Smiley’leri almak istemiyorsanız MSN Messenger ana penceresinde Araçlar > Seçenekler > İletiler sekmelerini takip ettikten sonra Özel İfadeleri Göster seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.

——————————————————————————

Soru14: Kendime yeni bir msn adresi açtım. Eski MSN adresimdeki kişilerimi yeni msn adresime nasıl aktarabilirim?
Cevap14: Öncelikle eski MSN adresinizi açın. Sonra MSN Messenger ana penceresinde üst menüde Kişiler > Kişi Listeni Kaydet sekmelerine gelin. Kişi listenizi istediğiniz dizine kaydettikten sonra yeni MSN adresini açın. Ardından Kişiler > Dosyadan Kişi Al seçeneğine tıklayın ve kişi listenizi bulunduğu dizinden seçin. Kişi listeniz hayırlı olsun.n.
——————————————————————————
Soru: Kişi listemi nasıl yedeklerim?
Cevap: Yukarıda ki gibi Kişiler > Kişi Listeni Kaydet bölümlerinden listenizi yedekleyebilirsiniz.
——————————————————————————
Soru: MSN Messenger ana penceresinde ki kişi avatarları çok büyük. Bunları nasıl küçültebilirim?
Cevap: MSN Messenger ana penceresinde üst menüden Kişiler > Görüntü Resimlerini Değiştir takip ederek gerekli ayarı yapabilirsiniz.z.
——————————————————————————
Soru: Listemde ki kişileri nasıl Çevrimiçi-Çevrımdışı olarak listeleyebilirim?
Cevap: Messenger ana penceresinde üst menüden Kişiler > Kişileri Sırala > Çevrimiçi/Çevrimdışı Durumu olarak seçerseniz hallolacaktır.
——————————————————————————
Soru: Çoklu bir konferansta tanımadığım kişileri msn adresime nasıl ekleyebilirim?
Cevap: Konuşma penceresinde Eylemler > Kişileri Ekle dediğinizde karşınıza çıkacak pencerede eklemek istediğiniz kişinin nickini çift tıklatırsanız eklenecektir.
——————————————————————————
Soru: Web kameram olduğunu listemdeki kişilerden nasıl gizlerim?
Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresine geldiğinizde en altta Web kameram olduğunu başkalarının görmesine izin ver seçeneğini deaktif etmelisiniz.
——————————————————————————
Soru: MSN Adresimi her açtığımda MSN Today diye bir pencere açılıyor. Bunu nasıl önleyebilirim?
Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde Genel sekmesine tıklayın. Ardından Messenger 'da oturum açıldığında MSN Today'i görüntüle seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.
——————————————————————————
Soru: Titreşim alımını ve gönderimini nasıl engellerim?
Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde İletiler sekmesine geldiğinizde Titreşim göndermeme ve almama izin ver seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.
——————————————————————————
Soru: MSN Messenger'da konuşmalarımı herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan nasıl kaydederim?
Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde İletiler sekmesine geldiğinizde altta ki İleti Geçmişi bölümünde Görüşmelerin geçmişini otomatik olarak sakla seçeneğini aktif etmelisiniz. Görüşmelerin saklandığı yeri alttaki Konuşmalarını Bu Klasöre Kaydet bölümünden ayarlayabilirsiniz.z.
——————————————————————————
Soru: Dosya alımında dosyalarımın Belgerim > Alınan Dosyalarım dizinine gitmesini istemiyorum. Bunu nasıl değiştirebilirim.
Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler ve Dosya Aktarımı sekmesine gelin. Alınan Dosyaları Bu Klasöre Kaydet seçeneğini aktif edin ve hemen altta kullanmak istediğiniz dizini seçin.n.
——————————————————————————
Soru: Beni MSN listesinden silen kişileri nasıl görebilirim?
Cevap: MSN Messenger ana penceresinde Araçlar > İletiler > Gizlilik sekmelerine tıkladıktan sonra karşınızda ki listede sizi silip-silmediğini öğrenmek istediğiniz kişinin üzerine ters tıklatın. Eğer Sil seçeneği aktifse karşı taraf sizi silmiş demektir.
——————————————————————————
Soru:Aktarılan dosyaları virüs taramasından geçirme
Cevap: MSN Messenger'da size aktarılan dosyaları açmadan önce bir antivirüs'e taratabilirsiniz. Hem de otomatik olarak. Yapmanız gereken; MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler ve Dosya Aktarımı sekmesine gelin. Ardından, Dosyalarda Virüs Taramasında Bu Uygulamayı Kullanın seçeneğini aktif edin. Aktif ettikten sonra altta Göz at düğmesi ile PC'nizde yüklü antivirüs'ü Program Files'tan seçin. Ardından size her dosya geldiğinde dosya aktarımı biter bitmez antivirüs'ünüz o dosyayı tarıyacaktır. (NOD32 Antivirüs'ü ile denenmiştir)
——————————————————————————
SORU: MSN VİRÜSÜ nasıl temizlerim?
Cevap:bu linkten öğrenebilirsiniz?[url]http://www.main-board.com/msn-teknik-destek-ve-bilgiler/187752-msn-virusu-temizleme-yontemi.html[/url]
——————————————————————————

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7330
favori
like
share
clipper. Tarih: 31.05.2012 19:08
Msn ı acıyorum ıyı Hos guzel . msne arkadasımı eklıyorum oda benı eklıyormus ama o cewrımdısı Gozukuyor nasıl olcak ?
MewsiM. Tarih: 30.04.2009 22:39
benim iki adresiminde şifresı bir kaç kez denenmiş we şifre bulunamamış ben şmdi ıkı adresımede gıremıorum parolanız yanlış weya çok fazla yanlış şifre gırdınız dıyor sizce adresım hacklendımı yoksa yanlış parola gırıldğı içinmi böyle oldu..yardımlarınızı beklıyorum..