Tunceli DTP Milletvekili Şerafettin Halis, devletin PKK ve Öcalan ile masaya oturmasını önerdi.

Belediye Yeraltı Çarşısı üzerindeki Rüyam Cafe'de düzenlenen seçim irtibat bürosunun açılışına, DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, DTP Tunceli Belediye Başkan Adayı Edibe Şahin, Emek Partisi İl Başkanı Hüseyin Tunç katıldılar.


Açılış konuşmasını yapan DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, son yıllarda yapılan Alevi katliamlarını unutmak mümkün olmadığını, Hükümetin Alevi açılımı diye Alevileri bölmeye çalıştığını belirttikten sonra "Kürt sorununu demokratik çözümünün olmazsa olmazı, TRT 6'i bize çözüm olarak sunarken, TRT 6 için mücadele eden Kürt dinamiklerini, yani PKK'yi, yani PKK'nin lideri Sayın Öcalan'ı muhatap almazsanız, bu sorun çözülmez. Eğer sorunu gerçekten çözmek istiyorsanız, akılcı yolla, akılcı bir yöntemle masaya oturmak sizin olmazsa olmaz hedefinizdir" dedi.

Alandakiler bu sözleri, "Dişe diş, kana kan seninleyiz Öcalan" sloganları ile karşıladılar. Daha sonra yerel seçimlerde DTP'ye destek veren grupların temsilcileri ile belediye başkan adayı birer konuşma yaptılar.
Halis, konuşması ardından, DTP Tunceli Belediye Başkan Adayı Edibe Şahin'i, belediye meclis ve il genel meclisi adaylarını halka tanıttı. Şarkılar eşliğinde halayların çekilmesiyle tören sona erdi.
İHA

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3196
favori
like
share
Turania Tarih: 02.03.2009 14:28
bu it sürüsü neye güvenerek böyle konuşuyorlar:16: ve üstelik bunların neden böyle havlamasına izin veriliyorki:16:
ADALI Tarih: 02.03.2009 12:52
Arkadaşlar "Dişe diş, kana kan seninleyiz Öcalan"olayı nedense AKP iltidarından sonra çok rahat dillendirilmeye başlandı.Bunun sorumlusu AKP dir demiyorum yanlış anlaşılmasın.Ama bu kadar rahat hareket etmelerinin müsebbibi AKP değilmi arkadaşlar.Adliye binasına afiş asacak kadar azmalarının sebebi ben olabilirmiyim arkadaşlar.Bu gün TBMM çatısı altında söylenen sözler kullanılan kelimelerden sonra hala Türkiye Çumhuriyeti DEMEMİZİN BİR ANLAMI VARMI.
YoRGun-ŞaiR Tarih: 02.03.2009 09:30
Fatih O KopekLerin Ne Disi Nede Kani Var BunLar Sedece Onursuz! InsanLar
keskinkilic_68 Tarih: 02.03.2009 09:27
"Dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan"


ey Allah'ım üç beş köpek bir araya gelmiş sağa sola havlamaya başlamış.
YoRGun-ŞaiR Tarih: 02.03.2009 08:20
DTP'LiLer Alevi Kelimesini Agzina Almasin Kelimenin Ne Derece DegerLi oLdugunu BilmiyorLar Galiba KatLiyam SozLeriyLe Bizi Hic Bir Zaman Turkiye'ye Dusman EdemeyecekLer Biz TurkoGLuTurKuz Ve Turkiye Karsiti Herhangi Bir Serefsiz Orgut Icinde Yer Almayiz oLan Varsada Kardesim oLsa Gozumu Bir An KirpMam , KatLiyami Bize Turkiye Cumhuriyetimi Yapti HAYIR! Ama Herzaman Biri, BiriLeri Bizi Sevmedi Ama Bu oLayi 5 10 Serefsiz Kani Bozuk oLan Yuzunden Turkiye Cumhuriyetini Bundan SorumLu Tutamayiz Kendimce La Fata iLLa 3ALi La Sayfa iLLa ZULFiKAR
BoNcuKK Tarih: 01.03.2009 22:26
üüüffffff ne densiz adamlar var yaaa boşboş konuşuyolar bizde kale alıp konuşup tartışıp zamanımızı harcıyoz boşverin bu gereksiz biavuç toplulugu bizi her yolu denediler çökertmek için şimdide içten çökermeye çalışıyolar başaramıycaklar biz çok güçlü bi toplumuz bunu unutmayın kardeş kardeşini bırakmaz biz bin yıldın beraber kardeşce yaşıyoz şimdi kendilerinin kalitesiz mantıksız çocukca oyunlarınamı gelip dagılcak güleyimde boşa gitmesin bizi çok hafife alıyolar çünkü bunu kavrıycak beyin henüz onlarda yok bu gidişle olmuycakda buna boşa kürek çekmek derler neden başka milletle deilde türk milletiyle ugraşıyolar bak onlarda bizim gücümüzün farkındalarmış yavaş yavaş beyinleri yerlerine geliyo onuda kötüye kullanıyolar neyazıkki zavallılar
wolverine Tarih: 01.03.2009 21:26
yaşasın türk kürt kardeşliği deniz gezmişi unutmadık ve unuturmayız.maraş katliamını mamk lkatliamı dersim katliamını diyarbakır vb zindanlarda işkenccelerde yapılan zülmü hiç bir zaman unutmadık 1978 darbesin öldürülen binlerce hapislerde işkenceyle öldürülen binlerce genci unutmadık unuturmayız.doğu ve güney doğuda yakılan köyleri faili mechul cinayteleri unuturmadık unuturamayacağız.ölümüne deniz gezmişin yolunda yaşasın halkaların kardeşliği yaşasın türk kürt kardeşliği deniz GEZMİŞ
NaZ Tarih: 01.03.2009 20:29
Arkadaslar atladiginiz birsey var, bu konuda esas sorun "Dişe diş, kana kan seninleyiz Öcalan" olaydir, alevilik degil. Olayi farkli boyutlara çekiyorsunuz. Seraffetin Halis ortaya bir laf atmis kendince bir örnek vermis, ortaligi karistirmaya çalismis kendi aklinca, siz onun lafini takip ediyorsunuz. Askerlerimiz dagdaki teroristlerle ugrasirken meclisimizin içindekiler neler neler söylüyor insanlari nasil kiskirtiyor. Onlarin yapmaya çalistigi seye prim veriyorsunuz.

Kürt dinamiklerini, yani PKK'yi, yani PKK'nin lideri Sayın Öcalan'ı muhatap almazsanız, bu sorun çözülmez.

Adamlar pkk ile masaya oturun diyor siz alevilikten bahsediyorsunuz. Kim hangi dinden hangi mezhepten hangi irktan hangi etnik kökenden olursa olsun, yeterki insan olsun yeterki yasadigi topraklara ihanet etmesin.


Deniz Gezmisin bahsettigi kürt-türk kardesliginde bölücülük, vatan topragina ihanet, bir birini etnik köken yüzünden öldürmek yok.
wolverine Tarih: 01.03.2009 19:50
Ahmet Yesevi (1103-1165)
Türkistan'da yetişen büyük velilerdendir. Adı Ahmet bin İbrahim bin İlyas Yesevi olup, Piri Sultan, Hoca Ahmet, Kul Hace Ahmet diyede tanınır. Babası Hace İbrahim'in nesebi Hz. Alinin oğlu Muhammet bin Hanefi'ye dayanır. Hicri 5. asrın ortalarında doğduğu tahmin edilmektedir. çok küçük yaşta babasını, 7 yaşındada annesini kaybetmiştir. Yesi şehrinde ilim ve terbiye tahsiletmiştir. Bundan dolayı YESEVİ nisbetiyle şöhret bulduğu kabul edilmiştir. Yesi'de, önce Arslan Baba Hazretlerinden ders aldı. Arslan Baba'nın vefatıyla Buhara'ya gitti. Orada Ehli Sünnet alimlerinden Yusuf Hamedaniye bağlandı ve manevi ilimleri tahsil etti. İnsanlara doğru yolu göstermek için ondan icazet (diploma) aldı.

"Kafir bile olsan, hiç kimsenin kalbini kırma. Çünkü kalbi kırmak Allh'ü Taala'yı kırmaktır. Gönlü kırık zavallı garip birini görsen, yarasına merhem koy, yoldaşı ve yardımcısı ol."
ahmet yesevi
dipnot onun türk veya arap olması benim için hiç bir değeri yok.bırakın ahmet yesevi ahmet yasevi kalsın