Geniş yelpazede sunulan birçok servis ve çeşitli mobil telefonlara ek olarak birçok kullanışlı aksesuar Mobile World Congress 2009’da yerini aldı. Küçük salonların birinde Solio ürünleri sunan bir firmaya rastladık. Solio, ekolojik bir bakış açısını temel alarak kendi kendine zarar veren ve kirlenen bu dünyada herkes için daha temiz bir enerji sağlayabilmek üzere kurulmuş.MP3 çalar ve benzeri ürünler olduğu kadar cep telefonları da enerji kirliliğine sebebiyet veren ürünler arasında kuşkusuz yerini alıyor. Aslında kullanım amacına göre çok fazla enerji ihtiyacı duyuyorlar, çünkü özel kullanıcıların, telefonunu sadece zaman geçirme veya sosyal olarak aktif olma gibi sebeplerden ötürü sık sık kullandıkları gerçekte kanıtlanmış durumda.Telefonunuzu güneş enerjisi ile şarj edin
Solio Firması, herkese temiz enerji sağlayabilmek için çaba gösteriyor ve bunun yanı sıra nerede olursanız olun güneş enerjili şarj cihazları gibi ürünlerin herkes için satın alınmasının kolay olması gerektiğini savunuyor.

Solio’ya baktığımızda, cep telefonu ve MP3 çalar gibi cihazlara yetecek güce sahip hibrit bir ürün ile karşımıza çıkıyor. Solio Şarj Cihazı hibrit bir şarj aleti. Bu sayede gücünü hem AC akımdan hem de güneşten alabilen bu cihaz maksimum bir yıl kadar uzun bir zaman zarfında içindeki gücü saklayabiliyor.Güneş enerjisi ile şarj etme yeteneği sayesinde Solio batarya şarj aleti yeterli güneş ışığına sahip bir ortamda mükemmel bir aygıt. Tam olarak doldurulmuş bir Solio Şarj Cihazı bir cep telefonunu tam iki kez şarj edebilmekte. 1 saatlik güneş ışığı yaklaşık olarak 20 dakikalık telefon görüşmesine eşit oluyor.

Çeşitli cihazların bağlanabilmesini sağlayan birçok konektöre sahip olması, Solio’nun neredeyse evrensel bir şarj aleti olmasına olanak sağlıyor. Küçük boyutu ve hafifliği sayesinde istediğiniz yere yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 835
favori
like
share