1) Penaltı vuruşunu yapan oyuncunun takım arkadaşı, top oyuna girmeden ceza alanına giriyor. Penaltı vuruşu yapıldığında top kaleci tarafından yumruklanarak kale üst direğinin üzerinden kale çizgisini geçiyor. Bu durumda hakemin kararı ne olmalıdır?

A. Köşe vuruşu
B. İkaz, vuruş tekrarı
C. İhtar, vuruş tekrarı
D. Penaltı vuruşunu kullanan oyuncunun takım arkadaşını bulunduğu yerden takımı aleyhine endirekt serbest vuruş2) Bir oyuncu, rakip oyuncu topa kafa vurmaya çalışırken ayağını tehlikeli bir şekilde kaldırıyor ve rakibin başına değiyor. Hakem ne karar verir?

A. Direkt serbest vuruş verir.
B. Direkt serbest vuruş ve ihtar verir.
C. Direkt serbest vuruş verir ve oyuncuyu ihraç eder.
D. Endirekt serbest vuruş verir3) Top oyunda iken, kaleci, kale çizgisi ile kale ağları arasındaki bölgede bir rakibine vuruyor. Hakem ne karar verir?

A. Hakem oyunu durdurur, kaleciyi oyundan ihraç eder ve oyunun durdurulduğu anda topun bulunduğu yerden yapılacak endirekt serbest vuruş ile oyunu yeniden başlatır.
B. Hakem oyunu durdurur, kaleciyi oyundan ihraç eder ve oyunun durdurulduğu anda topun bulunduğu yerden yapılacak hakem atışı ile oyunu yeniden başlatır.
C. Hakem oyunu durdurur ve oyunun durdurulduğu anda topun bulunduğu yerden yapılacak hakem atışı ile oyunu yeniden başlatır.
D. Hakem oyunu durdurur, kaleciyi oyundan ihraç eder ve oyunun durdurulduğu anda topun bulunduğu yerden yapılacak direkt serbest vuruş ile oyunu yeniden başlatır.


4) "Oyunun Baslaması Ve Tekrar Baslaması" ile ilgili asağıdaki ifadelerden hangisi
doğrudur?

A. Baslama vurusundan önce para atısı yapılır ve atısı kazanan takım baslama vurusunu yapar.
B. Baslama vurusundan önce para atısı yapılır ve atısı kazanan takım ikinci yarıda baslama vurusunu yapar.
C. Baslama vurusundan önce para atısı yapılır ve atısı kaybeden takım ikinci yarıda baslama vurusunu yapar.
D. Baslama vurusundan önce para atısı yapılır ve atısı kazanan takım topu veya kaleyi seçer.5) Serbest Vuruslarla ilgili asağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

A. Eğer bir direkt serbest vurus doğrudan doğruya takımın kendi kalesine girerse; bir gol atılmıs olur.
B. Eğer bir endirekt serbest vurus doğrudan doğruya takımın kendi kalesine girerse; bir kale vurusu verilir.
C. Eğer bir direkt serbest vurus doğrudan doğruya takımın kendi kalesine girerse; bir köse vurusu verilir.
D. Eğer bir endirekt serbest vurus doğrudan doğruya rakip takımın kalesine girerse; bir köse vurusu yapılır.


NOT: SORULARIN CEVAPLARI 1 HAFTA SONRA YİNE BU KONU BAŞLIĞI ALTINDA TARAFIMDAN AÇIKLANACAKTIR. KATILIM GÖSTEREN ARKADAŞLAR KONU İLE İLGİLİ LİNKİ HENÜZ KATILIM GÖSTERMEYEN ARKADAŞLARLA PAYLAŞIRLARSA DAHA AKTİF BİR SOHBET ORTAMI SAĞLANABİLİR...

HERKESE BAŞARILAR... :1:

DİPNOT:

İhtar: Sarı Kart

İhraç: Kırmızı Kart

olarak nitelendirilir...

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3267
favori
like
share
Han Tarih: 10.03.2009 10:47
Sagol hocam anladim. Soruyu kendimce yorumlamamdan kaynaklandi demek ki hatam. Gelecek sefere daha dikkatli olucam
okanoo28 Tarih: 10.03.2009 08:10
merak etmeyin arkadaşlar... bir sonraki sorular daha kolay olacak
By_ultrAslan Tarih: 09.03.2009 22:42
ee tabi biz burda kaybediyoruz işte

Valla okan Hocam Bu soruları biraz kolay sorun Bütün sınıf düküldük okulumuzun başarı derecesi düşecek yoksa
okanoo28 Tarih: 09.03.2009 22:18
Tesekkurler Okan hocam. Vallahi baya sasirtmaliydi bu sorular. Ilk soruyu oyun devam eder diye dusunmustum. Ama bu 2. soruda;

2) Bir oyuncu, rakip oyuncu topa kafa vurmaya çalışırken ayağını tehlikeli bir şekilde kaldırıyor ve rakibin başına değiyor. Hakem ne karar verir?

Rakip oyuncuya temas varsa neden kirmizi kart olmuyor ?

Benim yuruttugum mantik; temas olmasa sadece tehlikeli hareket yani serbest vurus ama temas olunca ayriyeten oyuncunun oyundan ihrac edilmesi gerekmez mi?

[COLOR="yellow"]Han kardeşim...

soruda dikkat edersen ayağını tehlikeli bir şekilde kaldırıyor diyor... yani rakibine bir kasıt yok... tehlikeli şekilde oynamak (rakibe temas olmadan) endirekt S.V. gerektirir. rakibe temas kasıtlı yada şiddetli ise ihraç yani kırmızı kart gerektirir. tehlikeli bir şekilde oynarken rakibe değerseniz (dikkat vurursanız değil) sadece direkt S.V. kararı verilir.

umarım açıklayıcı olmuştur...
CiCeGiM Tarih: 09.03.2009 20:53


tebrik ederim han

tesekkürler Okan bu güzel ve bir okadar zor sorular için:72:yinede sallayarak 2 dogru bulmu$umm
ozlems_o Tarih: 09.03.2009 20:21
of yaaaa:91:
Han Tarih: 09.03.2009 18:26
Tesekkurler Okan hocam. Vallahi baya sasirtmaliydi bu sorular. Ilk soruyu oyun devam eder diye dusunmustum. Ama bu 2. soruda;

2) Bir oyuncu, rakip oyuncu topa kafa vurmaya çalışırken ayağını tehlikeli bir şekilde kaldırıyor ve rakibin başına değiyor. Hakem ne karar verir?

Rakip oyuncuya temas varsa neden kirmizi kart olmuyor ?

Benim yuruttugum mantik; temas olmasa sadece tehlikeli hareket yani serbest vurus ama temas olunca ayriyeten oyuncunun oyundan ihrac edilmesi gerekmez mi?
sevil1903 Tarih: 09.03.2009 17:57
busefer gerçekten zorlanmıştım...(: ama yinede iyiyim yaaa

ben konuşabilirim okan hakemler hakkında diğerlerinden iyiyim:p:ppuanların toplamına bakarsak....:d
okanoo28 Tarih: 09.03.2009 13:15
1. soruda genelde herkes B şıkkına atlamış.. dikkat ederseniz penaltı vuruşunda ihlali yapan oyuncu, penaltı atan takımın oyuncusu.. hem penaltı atıyorsun hemde kural ihlal ediyorsun.. gol bile olsa kullanan takım aleyhine ihlalin olduğu yerden endirekt S.V. ile oyun başlar...

2. soruda yine B şıkkına atlanmış.. eğer tehlikeli kalkan ve rakibin değen ayağa sarı kart verirsek maçta oyuncu kalmaz direkt serbest vuruş yeterlidir.

3. soruda genelde B şıkkına yönelmişsiniz.. A şıkkı olmamasının sebebi ise olayın oyun alanını sınırlayan çizgilerin dışında olması.. dolayısıyla hakem atışı...

4. soruda herkes D şıkkına atlamış biz hakemler oyun başında para atışını kazanan oyuncuya şu soruyu sorarız: HÜCUM EDECEĞİN KALEYİ SEÇİYORSUN! bu demek oluyorki oyuna para atışını kaybeden başlar... para atışını kazanan 2. yarı oyuna başlar...

5. soruda herkes A şıkkına atlamış.. kural kitabı diyorki: bir DİREKT S.V. eğer takımın kendi kalesine girerse korner verilir...

açıklamaları böyle... ölçün tartın.. hatalarınızı anlayacaksınız..

saygılar...