Kuruluş - Tarihçe

Okulumuz;2005/2006 öğretim yılında Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi binasında “ESKİŞEHİR ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ” olarak faaliyetine başlamış; 2006 yılında ise

tarafından yaptırılan Eskişehir Yeşiltepe Mahallesi Değirmendere Sokaktaki yeni binasına taşınmıştır.
EYMAK Firmasının merkezi Ankara olup;iki ortağı vardır. Harun ADIGÜZEL ve Mehmet KARABATUR.
Harun ADIGÜZEL ,Eskişehir doğumlu olup; Sarıcakaya – Beyyayla Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Mesleği makine mühendisliğidir.

Mehmet KARABATUR ,Ankara doğumlu olup; mesleği makine mühendisliğidir.

Okulumuzun adı; iki ortağın babalarının adından gelmektedir.


Güzel insan Harun ADIGÜZEL’in babası Cemal ile Seçkin insan Mehmet KARABATUR‘un babası Mümtaz’ın bir araya gelmesiyle
CEMAL MÜMTAZ
ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ
adı ortaya çıkmıştır.

Onlar ;babalarının adına yaptırdıkları bu okulda, geleceğin öğretmenlerinin yetiştirilmesini arzu etmektedirler.Okulumuz, 2005/2006 öğretim yılında Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi binasında Eskişehir Anadolu Öğretmen Lisesi olarak faaliyetine başlamış; 2006 yılında ise yeni binasına taşınarak adı bu binayı yaptıran hayırsever Harun ADIGÜZEL ve Mehmet KARABATUR'un babalarının adlarından "Cemal Mümtaz Anadolu Öğretmen Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

Öğrencilerimiz üniversite için eğitim fakültelerini yazdıkları takdirde ek puan almaktadırlar. Eğer başka bir fakülteyi tercih ederlerse (mesela tıp veya mühendislik fakültelerini tercih ederlerse) hiçbir puan kaybına uğramamaktadırlar; yani aynı fen lisesi veya düz anadolu lisesi öğrencileri gibi tıp, mühendislik, fen edebiyat veya hukuk gibi eğitim fakültesi haricinde tercih yapabilmektedirler.

Okulumuz dört yıllık bir orta öğretim kurumudur. Okulumuz öğretmen lisesi olduğundan ilk yıldan itibaren öğretmenlik becerileri öğrencilerimize kazandırılmaktadır. Öğrencilerimize birinci yabancı dil olarak İngilizce öğretilmekle birlikte tercihlerine göre Fransızca veya Almanca da ikinci yabancı dil olarak öğretilmektedir. İlk yıl temel ortak becerileri kazanan öğrencilerimize tercihlerine göre ikinci yıldan itibaren Yabancı Dil, Sayısal, Eşit Ağırlıklı veya Sözel ağırlıklı öğretim verilmektedir. Okulumuz bir anadolu lisesi olduğundan okulumuz öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği ölçülere göre seçilmektedir; yani okulumuz belli bir tecrübeye sahip kalifiye eğitim kadrosuna sahiptir.Adres:

Cemal Mümtaz Anadolu Öğretmen Lisesi
Yeşiltepe Mah. Değirmendere Sokak.
Posta Kodu: 26210ESKİŞEHİR

Tel: 0 222 320 25 43 Fax: 0 222 320 22 59

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4170
favori
like
share