Saç bakımı - Cansız ve ince telli saçlar - Yağlı saçlar - Dalgalı saçlar - Saç sağlığıyla ilgili tavsiyeler

Yüzünüz ne kadar bakımlı, hoş olursa olsun, kötü kesilmiş, şekilsiz ya da kötü şekillendirilmiş, sağlıksız ve mat görünüşlü saçlar tüm güzelliğinizi bir anda silip süpürür. Fazlaca bir çaba ve masrafa gerek kalmadan sağlıklı ve ışıltılı saçlara sahip olmak mümkün.Bakımlı Saçlar Için Altın Kurallar:Kuru saçlar

Kuru saçlar neme gerek duyar, bu nedenle saçınızı şampuanla her yıkamanızda mutlaka saç kremi kullanmalısınız. Saç kremini saç dipleriniz hariç saçınızın her yanına sürün ve bir kaç dakika bekletin. Fazla sıcak olmayan suyla durlayın.Saçlarınızda ışıltı için saç maskesi kullanabilirsiniz. Maskeyi yaklaşık 7 dakika saçınızda bekletin.Saç kurutma makinasını mümkün olduğunca az kullanın. *Saçlarınızı boyatırken peroksit düzeyinin düşük olmasına özem gösterin. *Boyalı saçlar için,`boyalı saçlar` için geliştirilen şampuan ve saç kremleri kullanın.

Cansız ve ince telli saçlar

*Kırık görünümlü saç uçları için saç serumları etkilidir. Yıpranmış saç uçlarına yumuşak hareketlerle 1-2 damla uygulayın.
*Hareketsiz ve hacimsiz saçlar çoğunlukla saç kremlerinin gereğinden fazla kullanması sonucu ortaya çıkar. Haha az yağ işeren bir ürün deneyin.
*Saçlara hacim ve hareket kazandırmak için, sadece saç diplerine köpük sıkıp fön makinesiyle hafifçe kurutmak işe yarayan bir yöntemdir.

Yağlı saçlar

Saç diplerinde biriken yağ hücrelerinin fazlalığı, genel olarak yanlış ve düzensiz şampuanlama, terleme ya da hormonal bozukluktan ortaya çıkar.
*Saçlarınızı hergün kremsiz bir şampuanla yıkayın

Dalgalı saçlar

Dalgalı saçlar genellikle kuru saçlardır ve bu yüzden nem içeren şampuan ve kremler kulanılmalıdır
*Islak saça uygulanan serumlar saç tellerini yumuşatır.
*Serum ve köpükler saçlardaki dalgayı ortaya çıkarır.
*Saçın ıslakken dümdüz taranması, jöle sürülerek kendi haline kurumaya bırakılması da başka bir seçenek olabilir.


Saç sağlığıyla ilgili önemli tavsiyeler:

*Saçınız boyalıysa güneşte fazla kalmayın.

*Her zaman hafif şampuanlar ve kremler kullanın. Saç tipinize ya da saçınıza uygun (boyalı, boyasız yağlı, kuru) şampuan ve kremleri seçin.

*Saç tipinizi çözemediyseniz mutlaka kuaförünüzden yardım isteyin.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 295
favori
like
share
Sindy Tarih: 06.03.2009 14:00
Emegine saglik canim tesekkurler
erenmelek Tarih: 05.03.2009 18:24
Paylaşım için teşekkürler abla