Balayı programı - Balayı Bütcesi - Balayı Hazırlıgı - Balayına çkmadan önce dikkat etmeniz gereken konular

Uzun süren ve son derece yorucu geçen düğün hazırlıklarından sonra iyi bir tatili ve gözlerden uzak, baş başa geçirebileceğiniz bir zaman dilimini hak ediyorsunuz. Balayına çkmadan önce dikkat etmeniz gereken konular hakkında hazırladığımız ipuçlarıyla çok daha iyi düşünülmüş bir tatil yapabilirsiniz.

-İlk iş olarak balayı bütçesi hazırlamayı unutmayın. Eşinizle balayına çıkmadan önce bütçenizi oluşturmalı ve ona sadık kalmalısınız.

-Balayı programı ile birlikte ilgilenin. Her şeyden önce bu balayı ikinizin... Eğer yalnızca biriniz ilgilenirseniz ve bazı şeyler istediğiniz gibi gitmezse suçluluk hissedersiniz. Eğer hiç karışmazsanız belki de sonunda tatmin olmayacaksınız. Sonuç olarak balayınızın her kararını birlikte verin ve keyif alın.

-Balayında ne yapacağınızı planlarken, uygun paket programlarını görmezden gelmeyin, Bir seyahat acentası ile görüşün. Hayalinizdeki bütçenizi fazla zorlamadan da yaşayabilirsiniz.

-Rezervasyon yaptırırken.istediğiniz özel detayları acentenize belirtmeyi unutmayın. Deniz manzaralı ekstra büyük yataklı, sigara içilmeyen veya balkonlu oda gibi.

-Yurt dışına çıkıyorsanız, Rezervasyonda kızlık soyadınızı da kullanmalısınız. Böylece, pasaport kontrolünde güvenlik sebebiyle olabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

-Seyahat öncesi hazırlıklar için öncelikle gideceğiniz yerdeki mevsimsel özellikleri, orada kaç gün kalacağınızı ve ne tür aktiviteye katılacağınızı dikkate almalısınız.

-Kenarları ile iskeleti sağlam, kilitlenebilir bir bavul seçin. Bavulunuz ile yürüyeceğiniz uzaklıkları ve bozuk yolları dikkate alarak bavulunuzun hem tekerlekli hem de askılı olmasına özen gösterin.

-Tek ve büyük bir bavul yerine daha küçük iki bavul, eşyalarınızı daha düzenli yerleştirmenize ve onları dengeli taşımanıza yardımcı olur. Bavulunuzun diğer bavullardan ayırt edilebilecek bir özelliği olmasına da dikkat edin.

-Seyahat dokümanlarınızı, uçak bileti ve pasaportunuzu, varsa sürekli kullandığınız ilaçları ve kitabınızı mutlaka el çantanıza alın. Ayrıca yazın bile uçağa binerken yanınıza ince bir ceket veya hırka alın.

-Kirlileriniz, ıslak giysileriniz veya bavula koyabileceğiniz kırılabilir ve akma tehlikesi olan eşyalarınız için yanınıza boş ve temiz birkaç torba alın. Torbalar renkli olmasın ve bavulda yan yana koymayın.

-B-ir veya daha fazla bağlantı ile uçuyorsanız el bagajınızı hafifletin veya birden fazla bagajı uçağa almayın. Bazı havaalanlarında iki terminal arasında mesafe çok fazladır ve yürümeniz gerekebilir.

-Mutlaka bavulunuza sigorta yaptırın ve sigorta poliçe tutarınınn bavulunuzun değeri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Bavulunuzun kilitlenemeyen dış ceplerine kıymetli eşyalarınızı koymayın.

-Bavulunuzu alırken mutlaka isim etiketine bakın; unutmayın ki birbirine tıpatıp benzeri birçok bavul aynı uçaktan çıkabilir. Siz bir başkasının bavulunu alırken bir başkası da sizinkini alabilir .

-Uçak rezervasyonunuzu düğününüzün ertesi günü erken saate yapmayın. Düğün gecenizde geç saatlerde yatacağınız düşünülürse, havaalanına şişmiş gözlerle gitmemek için sabah uçuşlarını kullanmamalısınız.

-Yolculuğa çıkmadan önce yanınıza, gittiğiniz ülkenin bozuk paralarından almalısınız. Belki de inişte ufak tefek acil harcamalarınız olacaktır. Ayrıca taksi ve otel bahşişlerini de unutmamak gerek.

-Balayında alışveriş yapacağınızı öngörerek yanınızda mutlaka bir adet boş valiz bulundurun.
-Kozmetik ve bakım ürünlerinizi orijinal boylarında değil, seyahatlar için düşünülmüş küçük boylardan seçin, hem yerden hem de ağırlıktan kazanırsınız.

-Romantik akşam yemekleri için yanınızda mutlaka abiye bir kıyafet bulundurun. Tabii buna uygun ayakkabıları da unutmayın!

-Bir veya daha fazla bağlantı ile uçuyorsanız el bagajınızı hafifletin veya birden fazla bagajı uçağa almayın. Bazı havaalanlarında iki terminal arasında mesafe çok fazladır ve yürümeniz gerekebilir.

-Fotoğraf makinanızı, kameranızı, güneş kreminizi ve şarj aletlerinizi yanınıza almayı ihmal etmeyin.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1139
favori
like
share
NaZ Tarih: 04.03.2009 16:56
Bu yazinin bir çiktisini alip yakinda evlencek olan 3 arkadasima veriyim. Bana daha çok uzun bir süre lazim olmaz

Bilgiler için tesekkürler
miss_kayseri_89 Tarih: 04.03.2009 15:14
gidecek oldugum zaman tekrar okurum...:72:
AYIŞIĞI Tarih: 03.03.2009 14:00
gidecek olanlar
bu tavsiyelerle hazırlık yapsınlar
faydalı olacaktır
ellerine sağlık hayatım