Orhan Atasoy
1980 & 2001
(Kalan Müzik)90'ların başında yayınlanan "Yanmışız" albümü ve "Gemiler" şarkısı ile büyük ses getiren Orhan Atasoy'un "1980 – 2001" adını verdiği albümü Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Yayınlandığı dönemden bu yana, çeşitli nedenlerle piyasada bulunmayan "Yanmışız" albümünde yer alan şarkılar ile albüme bonus track olarak eklenen "Yorgunum” ve "Gamsız" adlı şarkılardan oluşan "1980 – 2001"de, Fuat Güner, Kerim Çaplı, İskender Paydaş, Fahir Atakoğlu, Volkan Başaran, Taner Öngür, Turgut Berkes gibi Türkiye’nin önemli müzisyenleri yer alıyor.

"Yanmışız" albümünün yayınlandığı dönemde Umur Turagay'ın Karaköy rıhtımında çektiği, Türkiye'de bugüne kadar yapılan en iyi videokliplerden birisi sayılan "Gemiler" şarksıyla büyük beğeni toplayan Atasoy, Murathan Mungan'ın Türkiye'nin en iyi şarkı sözü yazarı kabul ettiği müzisyenlerden birisi.

Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Üniversitesi) Heykel Bölümü mezunu olan Atasoy, daha evvel pek çok grupta müzisyen olarak yer aldı. "Yanmışız" albümünde de kendi yapımı olan gitar anfisi ve gitarı kullanan Atasoy, başarılı heykelleri ve motorsiklet tutkusu ile tanınıyor..

Albüm İçerik

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 780
favori
like
share
djmustiy Tarih: 14.10.2010 10:03
tesekürler