Eskişehir Salih Zeki Lisesi olarak 4 Eylül 1998 yılında inşa edilen okul, Gültepe Mahallesi Okçular sokakta (Eskişehir - Odunpazarı) bulunmaktadır. 2005 – 2006 eğitim öğretim yılında ise Anadolu lisesi olmuş, vizyon ve misyonunu genişletmiştir.

Okulun ismi eğitim şehidi olan eski müfettiş Salih Zeki Savcıözen’den gelir. Savcıözen geçirdiği trafik kazası sonucu hayata veda etmiş, eğitim şehidi sayılmış ve ismi okula verilerek ölümsüzleştirilmiştir.

Öğrenciler arasında “ESZAL” olarak geçen okul, yeni açılan Anadolu liseleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Öğretmen kadrosunun profesyonelliği öğrenciler ve veliler tarafından gerçekten takdir edilmektedir.

Okulda 150 kişilik tiyatro salonu, yemekhane,fizik, kimya, bilgisayar laboravutarı ve kameralı güvenlik sistemi bulunur. Spor ve sanatsal etkinlikler konusunda olabildiğince aktif olan okulun ulusal ve uluslar arası başarıları mevcuttur. Tiyatro, gezi, sergi, yarışma etkimliklerinin yanı sıra bilimsel içerikli konferanslar da okul yıllıklarında yerini alır.

Ayrıca Avrupa Birliği kapsamında gerçekleştirilen ve Almanya koordinatörlüğünde devam eden projede İtalya, İsveç gibi ülkelerde, ülkemizi temsil etmiştir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1582
favori
like
share