Operacı Hakan Aysev Pop albümü yaptı

Kariyerimin en güzel yerindeyimOperacı Hakan Aysev, farklı bir tarz ile müzik severlerin karşısına çıkıyor. Altı şarkıdan oluşan pop albümü yapan Aysev, Operayı da bırakmayacağını belirtiyor.


Operayı geniş kitlelere sevdirmeyi misyon edinmiş usta müzik adamı Hakan Aysev, müzik severlerin karşısına farklı bir albüm ile çıkıyor. Altı şarkıdan oluşan pop albümü yapan Hakan Aysev 21 yıldır dünyanın çeşitli yerlerinde Türkiye'yi temsil etmiş ve büyük konser salonlarında önemli operalarda başrol oynamış. Pop müzik albümü ile farklı kitlelere de ulaşmak istediğini söyleyen Hakan Aysev, "Operaya meraklı olmayanlar beni televizyonlarda ve mümkün olan her yerde seslendirmeye çalıştığım aryaları, napolitenleri dinlediler. Göz önünde bulunduğum süre içerisinde olağanüstü bir ilgi ve teveccüh ile karşılandım. Şimdi Türkçe sözlü 'Pop' diyebileceğimiz bir albüm ile sevenlerimin karşısındayım" derken neden böyle bir albüm yaptığını ise, "Ben daima bu topraklara ait olduğumu ve bu ülkede Türkçe müzik dinleyen herkese sevdiği şekilde şarkı söylemem gerektiğini düşündüğüm için bu albümü yaptım. Sesim ve yorumumla, beni seven herkesle güzel şarkıları paylaşmak istedim. Elbette bir opera sanatçısıyım ve kariyerime devam edeceğim. Ama Türkçe söylenen her eserde bir yorumcu olarak bütün birikimim ve kabiliyetimle var olduğumu ifade etmek istedim" diyerek açıklıyor.

Albümde dört bestesi ile var olan Metin Özülkü, Hakan Aysev albümümün de müzik yönetmenliğini yapıyor. Böyle Aşk Olmaz, Sarhoş, Neye Yarar, Tutuldu Dilim, Doğum Günüm ve Entarisi Ala Benziyor gibi şarkıları seslendiren Hakan Aysev, "Müzik dinleyenlere keyifli bir müzik sunduğumu düşünüyorum. Son günlerde yapılan müzik kirliliğinin yanında temiz bir albüm dinleyecekler" diyerek opera kadar pop tarzında da iddialı olduğunu söylüyor.


Albüm İçerik

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 563
favori
like
share
virtusft Tarih: 22.03.2009 23:41
teşşekürler hakan ... ses on numara biraz daha albüm yap güncel şarkılar uçarsın sendeki ses kimsede yok tr de
zayen Tarih: 07.03.2009 10:35
teşekkürler eline saglık