Sahneye Aynur'u davet eden Pekkan, Keçe Kurdan yani Kürt Kızı adlı parçasını birlikte seslendirdi.

Türker İnanoğlu Maslak Show Center'da gerçekleşen "Güldünya Şarkıları"konserinde, aralarında Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Aynur, Aylin Aslım,Şebnem Ferah, Şevval Sam, Rojin ve Funda Arar'ın bulunduğu sanatçılar,şarkılarını Behzat Gerçeker yönetimindeki ENBE Orkestrası eşliğindeTürkiye'de kadına yönelik şiddete son demek için söyledi. Biletlerin110 ila 250 TL'den satıldığı konserde, 1700 koltuk kapasiteli salonuntamamı doldu.

Geceye çok sayıda ünlü sima katıldı. Konser yaklaşık 4 saat sürdü.Konserin ikinci yarısı sahneye çıkan Ajda Pekkan 3 parçaseslendirdikten sonra gecenin en büyük süprizini yaparak sahneye gençşarkıcı Aynur'u davet etti ve sanatçının Keje Kurdan yani Kürt Kızıadlı parçasını birlikte seslendirdi.

Bu teklifin kendinden çıktığını belirten Hürriyet İcra Kurulu Üyesi veKurumsal İletişim Direktörü Temuçin Tüzecan, "böylece Ajda PekkanFransızca, Türkçe ve İngilizce'den sonra repertuara birde kürtçe parçaeklemiş oluyor. Birkaç gün çalıştılar. İkiside çok profesyonel. Teklifbenden çıktı. Ajda Pekkan'da hemen kabul etti" dedi.Genç sanatçıAynur'unsa mutluluğu sahnede gözlerinden okunuyordu. Toplumdaki kadınüzerindeki şiddetin üzerinde durmak ve Türkiye'nin en öne gelensolistlerinin bu sesi duyurmalarının cok güzel bir adım olduğunusöyleyen Aynur, "devamı gelsin diyorum. Ajda hanım kendisi böyle biristekte bunuldu. Ben de kabul ettim.

Albümden sonra geldi bu teklif. Gayet iyi söylüyor zaten çok iyi bir solist hemen kavradı" diye duygularını ifade etti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 545
favori
like
share
wolverine Tarih: 11.03.2009 17:43
tv de izledim ajda çok güzel söylüyordu.