1997 yılında bir araya gelen, 1999’da ilk albümünü yayınlayan İncesaz grubu altıncı albümlerini yayınladı: "6 – Kalbimdeki Deniz".Kendine özgü müziğiyle, ilk yıllarda müzik marketlerin hangi başlık altında sınıflayacağını bilemedikleri İncesaz, geçen on iki yıl içinde kendi tarzını oluşturdu ve dinleyicisini buldu. Toplumun her yaş ve her kesiminin beğenisini kazanırken, aynı zamanda tüm dünyada ilgi gördü. İncesaz bir yandan geleneksel müziğimizin makam, ezgi, ritm ve tınılarını, klasik kemençe, tanbur ve kanun sazlarının icra tavırlarını korurken, diğer yandan da evrensel armoni, ezgi, ritm ve tınıları müziğine kattı.

İncesaz müziğini üretirken yüzyıllardır tartışılan "doğu – batı sentezi" parantezine sıkışıp kalmadı. Kendi müzikal ifadesi için doğru bulduğu evrensel müzik dilinin çoğu unsurunu kullanarak sözünü olabilecek en özgür biçimde söylemeyi seçti.
İncesaz’ın "6 – Kalbimdeki Deniz" albümü 14 eserden oluşuyor. Albümde Neveser Kökdeş, Muhlis Sabahattin Ezgi ve Sadi Işılay’ın birer şarkısının yanı sıra, Murat Aydemir’in bir saz eseri ve Cengiz Onural’ın saz eserleri ve şarkıları yer alıyor. Şarkıların solistleri, "4 – Mazi Kalbimde" albümünün de solistliğini yapan Dilek Türkan ve "Oya – Bora" ikilisinden tanıdığımız Bora Ebeoğlu.

Albüm İçerik

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 556
favori
like
share
carmacoma Tarih: 27.04.2009 13:00
teşekkürler