ADANA


Anavatan Partisi: Nurgül Çölkesen
Milliyetçi Hareket Partisi: Aytaç Durak
Liberal Demokrat Parti: Özgür Karakök
Demokratik Sol Parti: Ali Bayraktaroğlu
Demokratik Toplum Partisi: Şiar Rişvanoğlu
Cumhuriyet Halk Partisi: Ümit Özgümüş
Hak ve Özgürlükler Partisi: Azat Sağnıç
Büyük Birlik Partisi: Taner Boz
Millet Partisi: Ali Öğün
Türkiye Komünist Partisi: Mehmet Kuzulu
Demokrat Parti: İbrahim Gazioğlu
Saadet Partisi: Sıtkı Cengil
Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Ali Bilici
Bağımsız Türkiye Partisi: İbrahim Dikener
Halkın Yükselişi Partisi: Sakıp Teker
Bağımsız: Abdurrahman Boztaş
Bağımsız: Can Demir Mansuroğlu
Bağımsız: Fatma Sesli



ANKARA


Anavatan Partisi : Süzülay Hazar
Milliyetçi Hareket Partisi : Mansur Yavaş
Liberal Demokrat Parti : İslam Ayvaz
Demokratik Toplum Partisi : Hayriye Kamile Öncel
Cumhuriyet Halk Partisi : Murat Karayalçın
Millet Partisi : İsa Erdem
Türkiye Komünist Partisi : Bekir Tuncay Çelen
Demokrat Parti : Kenan Nuhut
Saadet Partisi : Veysel Candan
Adalet ve Kalkınma Partisi : Melih Gökçek
Bağımsız Türkiye Partisi : Salih Türkyılmaz
Bağımsız adaylar
Ömer Ülgener
Evrim Erdoğdu
İsmet Turhan
Ayhan Yalçın
Kadir Güven



ANTALYA


Anavatan Partisi: Serkan Küçükkuru
Milliyetçi Hareket Partisi: Kemal Çelik
Liberal Demokrat Parti: Yusuf Mercan
Demokratik Sol Parti: Mehmet Çelik
Demokratik Toplum Partisi: Şemsettin Kalay
Cumhuriyet Halk Partisi: Mustafa Akaydın
Türkiye Komünist Partisi: Levent Tunçel
Demokrat Parti: Mustafa Ceylan
Saadet Partisi: Süleyman Burgan
Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Menderes Tevfik Türel



BURSA


Anavatan Partisi: İlhan Aşkın
Milliyetçi Hareket Partisi: Mehmet Gazioğlu
Liberal Demokrat Parti: Ali Rıza Kocaman
Demokratik Sol Parti: Esat Gürkan Kanbir
Cumhuriyet Halk Partisi: Sena Kaleli
Büyük Birlik Partisi: Ümit Topaloğlu
Türkiye Komünist Partisi: Mehmet Yavuzkan
Demokrat Parti: Hikmet Şahin
Saadet Partisi: Zekeriya Yılmazgöz
Adalet ve Kalkınma Partisi: Recep Altepe
Bağımsız Türkiye Partisi: Hüseyin Zengin



ERZURUM


Milliyetçi Hareket Partisi: Kamil Aydın
Demokratik Sol Parti: Ahmet Kovaytan
Demokratik Toplum Partisi: İrfan Keskin
Cumhuriyet Halk Partisi: Nizamettin Zengin
Demokrat Parti: Gürbüz Karabacak
Saadet Partisi: Cemalettin Hınıslıoğlu
Adalet ve Kalkınma Partisi: Ahmet Küçükler



ESKİŞEHİR


Milliyetçi Hareket Partisi: Ahmet Vural
Demokratik Sol Parti: Yılmaz Büyükerşen
Cumhuriyet Halk Partisi: Rauf Aydın Güngör
Hak ve Özgürlükler Partisi:
Türkiye Komünist Partisi: Hüsnü Atlıkan
Demokrat Parti: Ayfer Arat
Saadet Partisi: Nihat Bilgiç
Adalet ve Kalkınma Partisi: Hasan Gönen
Bağımsız Türkiye Partisi: Ömer Fahrettin Sapmaz
Halkın Yükselişi Partisi:
Bağımsız: Hamza Abay



GAZİANTEP


Milliyetçi Hareket Partisi: Mehmet Yıldırım
Demokratik Sol Parti: Ökkaş Kıroğlu
Cumhuriyet Halk Partisi: Mustafa Yılmaz
Büyük Birlik Partisi: Metin Demirçubuk
Türkiye Komünist Partisi: Ekim Orhan İsmi
Demokrat Parti: Bedi Bilaloğlu
Saadet Partisi: Nurettin Aktaş
Adalet ve Kalkınma Partisi: Asım Güzelbey
Bağımsız Türkiye Partisi: Mehmet Hakan Keresteci
Bağımsız: Abdullah Sabri Kocaman



MERSİN


Milliyetçi Hareket Partisi: Mahmut Tat
Demokratik Sol Parti: Adil Aktay
Demokratik Toplum Partisi: Aleddin Erdoğan
Cumhuriyet Halk Partisi: Macit Özcan
Hak ve Özgürlükler Partisi: Mehmet Maaz Bozyel
Millet Partisi: Fikret Adıgüzel
Türkiye Komünist Partisi: Ali Önder Öndeş
Demokrat Parti: Mehmet Bolat
Saadet Partisi: Mehmet Kalınlı
Adalet ve Kalkınma Partisi: Mustafa Eyiceoğlu
Bağımsız Türkiye Partisi: Okan Özgür Özturan
Bağımsız: Davut Demirel
Bağımsız: Erkan Arıtman



İSTANBUL


Anavatan Partisi: Ahmet Özal
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP): Ahmet Turgut
Liberal Demokrat Parti (LDP): Fahrettin Tanınmış
Demokratik Sol Parti (DSP): Ahmet Vefik Alp
Demokratik Toplum Partisi (DTP): Akın Birdal
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP): Kemal Kılıçdaroğlu
Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR): Mehmet Ali Erdoğan
Büyük Birlik Partisi (BBP): Cevdet Tellioğlu
Millet Partisi (MP): Ahmet Aktaş
Türkiye Komünist Partisi (TKP): Zehra Güner
Demokrat Parti (DP): Mehmet Dülger
Saadet Partisi: Mehmet Bekaroğlu
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti): Kadir Topbaş
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP): Sabiha Karamustafa
Bağımsız adaylar
Kaya Mutlu
Selamettin Tellioğlu
Fatma Ragibe Loğoğlu
Erhan Taş
Ahmet Lacin
Melek Altıntaş
Yahya Güneşer
Mert Küçük
Cihan Aktaş
Dursunali Bacıoğlu
Burhan Erol
Nurullah Çolak
Yasin Kılar
Abidin Orhan Pak
Uğur Arslan



İZMİR


Anavatan Partisi: Gülgün Beşerler
Milliyetçi Hareket Partisi: Müsavat Dervişoğlu
Liberal Demokrat Parti: Orkun Köksoy
Demokratik Sol Parti: Harun Öztürk
Cumhuriyet Halk Partisi: Aziz Kocaoğlu
Türkiye Komünist Partisi: Özgür Sarı
Demokrat Parti: Haluk Güntan
Saadet Partisi: Şerafettin Kılıç
Adalet ve Kalkınma Partisi: Taha Aksoy
Bağımsız Türkiye Partisi: Zübeyde Uslu
Halkın Yükselişi Partisi: Mustafa Mehmet Balçık
Bağımsız adaylar
Arif Ali Cangı
Taner Büte
Celal Görmüş
Nicmiye Şafak Özdoğan
Baki Baklan
Sabri Demirdöğen



KAYSERİ


Anavatan Partisi: Gül Fatma Tufanoğlu
Milliyetçi Hareket Partisi: Mustafa Eraslan
Liberal Demokratik Parti: Ahmet Eninkurt
Demokratik Sol Parti: Erol Bezirhan
Cumhuriyet Halk Partisi: Ali Genç
Büyük Birlik Partisi: Sinan Özdemir
Millet Partisi: Ahmet Çelik
Türkiye Komünist Partisi: Havize Atlıhan
Demokrat Parti: Osman Çilsal
Saadet Partisi: Haşim Özçelik
Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Özhaseki
Bağımsız Türkiye Partisi: Mustafa Tekin
Emek Partisi: Hasan Daşkın



KOCAELİ


Milliyetçi Hareket Partisi: Zekai Kahyaoğlu
Demokratik Sol Parti: Hüseyin Karakullukçu
Cumhuriyet Halk Partisi: Sefa Sirmen
Türkiye Komünist Partisi: Barbaros Tantan
Demokrat Parti: Mehmet Zafer Arda
Saadet Partisi: Mehmet Batuk
Adalet ve Kalkınma Partisi: İbrahim Karaosmanoğlu
Bağımsız Türkiye Partisi: Mensur Yıldırım



KONYA


Milliyetçi Hareket Partisi: Hikmet Çay
Liberal Demokrat Parti: Süleyman Sefa Martı
Demokratik Sol Parti: Ahmet Vejdi Çınar
Demokratik Toplum Partisi: Abdülhakim Gülmez
Cumhuriyet Halk Partisi: Hasan Sarımehmetoğlu
Millet Partisi: Mehmet Ali Küçükgüzel
Türkiye Komünist Partisi: Fatih Bilici
Demokrat Parti: Mustafa Türkaslan
Saadet Partisi: Mustafa Özkafa
Adalet ve Kalkınma Partisi: Tahir Akyürek
Bağımsız Türkiye Partisi: Hasan Hüseyin Bilgi
Halkın Yükselişi Partisi: Coşkun Bilgi



SAKARYA


Anavatan Partisi: Fahri Şen
Milliyetçi Hareket Partisi: Enver Toçoğlu
Liberal Demokrat Parti: Gültekin Tırpancı
Demokratik Sol Parti: Necati Eker
Cumhuriyet Halk Partisi: Cem Hatunoğlu
Büyük Birlik Partisi: Hüdaverdi Kervankıran
Türkiye Komünist Partisi: Mustafa Oğuz Kavala
Demokrat Parti: Tuncer Tepe
Saadet Partisi: Ulvi Çavdaroğlu
Adalet ve Kalkınma Partisi: Zeki Toçoğlu
Bağımsız Türkiye Partisi: Erol Sak
Bağımsız: Osman Nuri Altındaş
Bağımsız: Mehmet Adıgüzel



SAMSUN


Milliyetçi Hareket Partisi: İbrahim Özyer
Liberal Demokrat Parti: Hasan Öztorun
Demokratik Sol Parti: Ceyhun Karamangil
Cumhuriyet Halk Partisi: Mehmet Atalay
Türkiye Komünist Partisi: Gülbin Cingöz
Demokrat Parti: Kemal Vehbi Gül
Saadet Partisi: Hasan Tahsin Şengül
Adalet ve Kalkınma Partisi: Yusuf Ziya Yılmaz
Bağımsız Türkiye Partisi: Orhan Veral
Bağımsız: Filiz Uluçelebi

Not: Aday göstermeyen partiler listede yer almamıştır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2086
favori
like
share