Times Online’ın ilişki uzmanı, terapi notlarından flörtleşmeye dair düşüncelerini aktardı.
Pam Spurr, 39 yaşındaki bir arkadaşıyla arasında geçen konuşmayı şöyle anlatıyor.

“Sarah, yakın bir zamanda bana yeni erkek arkadaşı Charlie’nin, kendisinin flörtçü tavırlarına kafasını taktığını söyledi. ‘İlişkimizin başlarından onunla flört etmem çok hoşuna gidiyordu. Benim doğuştan flörtçü bir yapım olduğunu bilmesi gerekiyordu’ dedi. Ona durumun böyle olmadığını, başlardaki flörtçü tavırlarından Charlie’nin kendine pay çıkarmış olduğunu ama şimdi başkalarına da aynı şekilde yaklaştığını görünce rahatsız olmuş olabileceğini hatırlattım.”

Yakın zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, flört etmeye yatkın kadınların değerlerinin erkekler tarafından daha az biliniyor. Erkeklerin biriyle yeni tanıştıklarında flört etmeye bayıldıkları doğru, çünkü bu onların size yaklaşma şansını attırıyor. Ancak, tamamen çapkın bir kişiliğe sahip olmakla, özel birisine yakınlaşmak amaçlı yapılan flört arasında dünyalar kadar fark var.


Bu sahiplenme özelliğinin de en büyük örneği. Bir erkeğin, flört ederek yaklaşan bir kadının çok seksi ve görkemli olduğunu düşünürken, yanındaki arkadaşından da, “Evet, geçen gece onunlaydım” gibi bir cevap aldığında, şeytanca bir zevk duyacağını düşünebilirsiniz. Ancak, bu tip bir düşüncenin ardında, flört aşamasından sonra her iki kişinin de ilişkilerde çok güvenilir bireyler olduklarına dair bir inanç yatması gerekiyor. Aksi takdirde, sürekli devam eden flörtlerin, ilişkileri tehdit ettiği su götürmez bir gerçek.


Yazar Pam Spurr, sevgilisinin ya da eşinin çapkın tavırlarından rahatsız olmadığını söyleyen bir kadının, kesinlikle çok cesur bir adım attığını söylüyor. Aynı zamanda birçok kadından da başkalarıyla flörtleşirken gördükleri sevgililerinin boğazlarına nasıl sarılmak istediklerini işittiğini anlatarak, aynanın öteki yüzünü bizlere gösteriyor. Bu bazen erkekler için ilişkideki heyecanı arttırsa da, aslında onlar da gecenin sonunda kendilerini bir burukluk içerisinde buluyorlar.
Öyleyse, ilişkinizdeki ufak flörtleşmelerin tadını çıkarmayı bilin, ama kendinizi doğuştan çapkın ilan etmekten de kaçının. Çünkü bir ilişkide sahip olduğunuz her şeyin bir göz kırpması yüzünden yerle bir olduğunu görmek istemezsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 421
favori
like
share
M.Kutsi Çil Tarih: 15.03.2009 07:13
Başımıza bir de flört çıktı,flüt gibi bir şey mi bu...