Başkent’in yeni yerleşim birimlerinden olan BATIKENT semtinde kurulan okulumuz, bünyesinde Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’yle 1998 yılının Eylül ayında eğitim-öğretim hizmetine başlamıştır. 2002 yılında bünyesine Anadolu İletişim Meslek Lisesi’ni katarak eğitim-öğretim hizmetini devam etmektedir.

Okulumuza; Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara Valiliği ile aralarındaki protokolleri gereği, Ajans-Türk Basın ve Basım Kurumu ile, Ajans-Türk Vakfı kurucularından, Sayın Şevket Evliyagil’in adı verilmiştir.

Okulumuz Ticaret Meslek Lisesi’nde; Muhasebe ve Finansman, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Pazarlama ve Perakende alanları, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde; Bilişim Teknolojileri ve Muhasebe ve Finansman alanları, Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde; Gazetecilik alanında sektöre vasıfla ara elemanı yetiştirilmektedir.

2006 yılında Anadolu İletişim Meslek Lisesi bünyesinde Matbaa alanının açılması Bakanlık Onayı ile kabul edilmiş, ancak istekli öğrenci olmadığından bu alan açılamamıştır.


Alan & Dallar Ticaret.Meslek.Lisesi Anadolu.Ticaret.Mes.Lis. Anadolu.İletişim.Mes.Lis.Okulumuz Adresi: İnönü Mah.1.Cad.4.Sok.CarrefourSA Yanı (İstanbul Yolu Üzeri) Batıkent/Ankara-
Tlf: 0312 278 33 80

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3871
favori
like
share