İhaneti Gördüm Özeti - İhaneti Gördüm TanıtımıTürk yakın tarihini anlamak için o dönemi yaşayanların anılarını objektif bir şekilde yazmaları gerekir. Askerler, siyasiler, üst düzey bürokratlar başından geçenleri genç kuşaklara aktarırsa gelecekteki yaşanması muhtemel sorunların önüne geçilebilir.
Ülkemizde başından geçenleri objektif bir şekilde anlatan ve yazanlardan biri de emekli albay Erdal Sarızeybek'tir. Bir önceki kitabı "Ya Gazi Paşa Duyarsa" ile tüm şimşekleri üzerine çeken ve yazılamayanları yazan Sarızeybek bu kez ihaneti sorguluyor.
PKK terör örgütünün 1980'lerden günümüze kadar sarmaşık gibi nasıl boy attığını ve ona bilmeden (!) de olsa yardım eden siyasi, askeri tüm yetkilileri mercek altına alıyor. Turgut Özal'dan Tayyip Erdoğan'a, askeri bürokrasiden diğer yetkililere bu sürece dahil olmuş herkes Sarızeybek'in kaleminden nasibini alıyor.
Kitabın bir diğer çekici noktası da Cem Ersever olayı. Ersever'i eroin işine kimlerin soktuğu, kimler tarafından öldürüldüğü, Doğu Anadolu'daki rantın nasıl ve kimler tarafından bölüşüldüğü ve kaçakçılık faaliyetlerinin nasıl organize edildiği kitapta ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.
"İhaneti Gördüm" yakın tarihin kirli sayfalarını gösteren, PKK olgusunun perde arkasındaki isimleri yansıtan, bu ülkeye ihanet edenleri resmeden çarpıcı bir çalışma.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 629
favori
like
share
adayakamoz Tarih: 05.11.2009 12:36
kitap sarmaşıkları içinde belkide doğunun ender seslerinden biri sanki ordaymış yaşarken satırları ..anlatıyor işte ...belki birgün karşılıklı sohbet imkanınız da olur ..yaşayanların dilinden anlayanlar için güzel bir kitap...
Pedaliza Tarih: 05.11.2009 12:10
Aldımda öyle duruyor...kapatıp herşeyi birazda kitap okumalıyım artık
Minik SeRCe_ Tarih: 17.03.2009 02:55
Tskrler..