İstanbul Üniversitesi'nde öğretim üyesi Alman asilli Prof. Naumark ile bir kısım talebesi Boğaziçi’nde geziye çıkarlar. Talebelerden biri prof. Naumark'a su soruyu sorar:

- Avrupa bizi neden sevmez hocam ? prof. Naumark şu cevabi verir:

- Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupalı Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir, Asırlardır kilisenin Türk ve İslam düşmanlığı Hıristiyanların hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince:

1. Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama faraza laik söyle dursun, Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

2.Sizler farkında değilsiniz ama, onlar su gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

3. Avrupa’nın pazarı idiniz. Simdi Avrupa’yı pazar yapmaya başladınız.

4. En az 400 yıl Avrupa'da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz.

5. Selçuklular Anadolu'yu, Osmanlılar ise orta Avrupa ve Balkanları Haçlı ordusuna mezar ettiler.

6. Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine

benzeterek hakimiyet sağladılar.önce ahlaki değerlerinizi yıpratmaya başladılar giyiminizden yaşantınıza kadar sonra kendi içinizde sizi bölmeye başladılar A-B-C-D gibi

7. Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna her şeyini feda etmeseydiler, İslamiyet bugün belki sadece Hicaz'da varlığını devam ettirirdi, Kaldı ki Vahhabiliği kuranlar da, İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Bati her yerde İslamiyet’i, sapık inançlara kanalize etti.Ama Osmanlı, Asr-i Saadet'i devam ettirdi.

8. Kilise size kin kusmaktadır. Ve sebepleri yukarıdadır.

9. Ben Türkiye'ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı, simdi 19 üniversite var. (O tarihte öyle idi simdi ise çok daha fazla.) Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı tarihinize bakin her medresede bilim eğitimi vardı ilk denizaltını Osmanlının yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuzdur belki de ama Avrupa bunu biliyor

10. Sizler, gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa’nın refahı ve medeniyeti yıkılır.Ama sizde bunun olması bu şartlarda çok zor.

11. Yine sizler, Avrupa’nın tarihi düşmanısınız ve daima düşman olarak kalacaksınız."Evet, almasını bilene ders ve ibretlerle dolu bir itirafname...

ilke61 ilke61
Üyenin Yeni Konuları TÜRK BAYRAĞININ KUTSAL ANLAMI
Üyenin Populer Konuları TÜRK BAYRAĞININ KUTSAL ANLAMI
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 580
favori
like
share
Sari Menekse Tarih: 30.03.2009 18:59
1. Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama faraza laik söyle dursun, Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

Hic bir zaman kendimizi sevdirmek icin ne dinimizden nede özümüzden ödün vermeyelim Insaallah. Ancak bu sekil güclü oluruz. Zira en ufak ödünden gücümüzden güc gider.
Aslinda gayri müslimleri, müslümanlara kurduklari tuzaklarla onlari helak etmek varmis ama ne yazikki onlarin bize oynadiklari oyunlarina göz göre göre geliyoruz.
Rabbim müslümanlari, gayri müslimlerin oyunlarindan korusun.
derya_baharım Tarih: 30.03.2009 18:10
keşke biraz daha duyarlı bir millet olabilsek
tria Tarih: 30.03.2009 15:19
Kimse bilmez Çankkale Savaşın,Kurtuluş Savaşını.Şimdikiler anca son modayı takip etmeyi biliyor size katılıyorum vatan elden gidiyo doğuda kürdistan die bir yer kuruldu özgürce bağırıyolar biz ne yapıyoruz ne kadar duyarlıyız sizce????????yazı içinde tşklr çok guzel olmuş
derya_baharım Tarih: 17.03.2009 14:49
Kimse bilmez Çankkale Savaşın,Kurtuluş Savaşını.Şimdikiler anca son modayı takip etmeyi biliyor