Sistem Gereksinimleri

Minimum;

İşletim Sistemi: Windows XP - SP2 veya Windows Vista - SP1
İşlemci: Intel Pentium 4 3.2 GHz veya daha iyi bir işlemci
Bellek Miktarı: 1 GB RAM (Windows Vista’da 1.5 GB RAM)
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600 GT / ATI Radeon X1600 veya daha iyi bir ekran kartı
Ekran Kartı Bellek Miktarı: 128 MB
Boş HDD Alanı: 5.5 GB

Tavsiye edilen;

İşletim Sistemi: Windows XP - SP3 veya Windows Vista - SP1
İşlemci: Herhangi bir Intel Core 2 Duo işlemci / AMD Athlon X2 64 4400+ veya daha iyi bir işlemci
Bellek Miktarı: 2 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 7800 GT / ATI Radeon X1900 veya daha iyi bir ekran kartı
Ekran Kartı Bellek Miktarı: 256 MB
Boş HDD Alanı: 5.5 GBOyun bilgileri Oyun tanıtım

Games Workshop tarafından bundan 20 yıl önce minyatür severlere ve savaş oyunları fanlarına itina ile sunulmuş olan Warhammer 40,000, aynı firmanın daha önceden çıkarmış olduğu Warhammer evreninde kırk bin yıl sonra vuku bulan savaşları konu alan bir oyun olarak günümüze değin sürekli gelişerek geldi. Ama tabii biz oyuncuları ilgilendiren asıl kısım gerçek zamanlı strateji oyunu olarak PC platformuna uygulanmasıydı. Strateji oyunları konusundaki yeteneğini ve deneyimini artık iyice kanıtlamış olan Relic Entertainment, 2004 yılında piyasaya sürdüğü Dawn of War oyunu ile hemen hemen her kesimden insanın beğenisini haklı olarak topladı, bunla yetinmeyerek de seriyi sürekli geliştirdiler. En sonuncusu geçtiğimiz Mart ayında çıkan genişleme pakedi, Soulstorm, ile yeni iki ırk ve her ırk için aralarında hava araçlarının da bulunduğu ünitelerle tanıştık. Anlaşılan Relic çalışanları bunla yetinmemiş olacaklar ki seriye bambaşka bir hava katacak devam oyununu duyurdular.
Dawn of War, hem klasik strateji oyuncularını tatmin ederken bir yandan da Warhammer konseptinin sadık takipçileri olan minyatür oyuncularını, ünite bazlı yerine takım bazlı ordular, taktik araçlar, farklı silah donanımları, geniş geliştirme (upgrade) seçenekleri ile memnun etmeyi başaran bir oyun. Firma tarafından yapılan resmi açıklamalar ve ilk incelemelerde görülüyor ki gördüklerimiz hiçbir şeymiş.
Yeni Dawn of War, Company of Heroes ve Company of Heroes: Opposing Fronts’da kullanılan Essence Engine’in geliştirilmiş hali olan Essence Engine v2.0 grafik motorunu kullanacak. Oyunda şu an için yer verilecek olan tüm ırklar hakkında resmi bilgi yok, ama ilk incelemelerde emektar Space Marines ve baş belası Orc’lar görülüyor. Strateji oyunlarındaki klasik kaynak topla-üs kur-ordu yap-saldır mantalitesinden oyuncuların sıkıldığını hissetmiş olacaklar ki Relic çalışanları daha çok ordu yönetimi ve savaş kısmına ağırlık vermeyi hedeflemişler yeni oyunda. Özellikle yakın savaşlardaki kan ve vahşet önceki oyunlara nazaran çok daha etkili kullanılacak. Dark Crusade ve Soulstorm’da bulunan doğrusal olmayan tek oyunculu mod burada da karşımızda. Yani görevleri siz seçiyorsunuz, nereye saldıracağınızı ve hangi gezegeni kurtaracağınızı. Ayrıca artık Wargear özelliği sadece ordu kumandanında değil oyun içinde tüm birlik liderleri (Sergeant, Comissar vs) için mevcut. Üniteler aktif olarak deneyim kazanıp gerek kazanılan bölümler sonunda, gerek bölüm içindeki yan görevler sonunda gerekse öldürülen düşman ünitelerinden çıkan Wargear eklentileri ile (silahlar, zırhlar ve diğer objeler) geliştirilebilecek. Bu şekilde giderek güçlenen üniteler ve düşmandan toplanılan ganimet ile oyuna çok güzel, dozunda bir RPG öğesi de katılmış. Anlaşılan Company of Heroes tutulunca Dawn of War için de daha az ünite ile takım bazlı ve taktik ağırlıklı bir çözüm bulmuşlar. Yeni fizik motorunun bir özelliği de etkileşimli zemin ve çevresel yapılar. Artık harita üzerindeki tüm bina ve yapıları yıkıp yok etmek ve 40.yüzyılda savaşın vahşetini ve yok edici gücünü yer şekilleri üzerinde kalıcı olarak görmek mümkün.
Dawn of War’un belki de en çok sevilen yönlerinden birisi olan ayrı ve duruma göre değişen özel karakter animasyonları çok daha geniş bir yelpaze ile daha kanlı, çeşitli ve dramatik ölümler olarak Dawn of War 2’de yerini alıyor. Bir diğer güzel haber ise oyunun multiplayer modunda oyuncuların birbirlerine karşı değil de birlikte yapay zekaya karşı oynamayı daha çok tercih ettiğini görünce yapımcılar ana hikaye kısmına tek oyuncu ile birlikte bir de co-op modu ekleyecekler. Böylece iki oyuncu birlikte bir hikayeyi oynayabilecek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 602
favori
like
share