Sistem Gereksinimleri;

- Intel Pentium 4 1.8 GHz / AMD Athlon XP 1800+
- nVidia GeForce 3
- 64 MB ekran kartı
- 512 MB RAM
- 7 GB harddisk kapasitesi
- DX9c+ DirectX
- Windows XP / Windows Vista
- 56K modem hızı
- DirectX compatible


Oyun Bilgileri
Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, kitaptaki macera ile aynı tarihlerde, aralarında Eriador, Rohan, Bree, Ayrıkvadi (Rivendell) ve elbette Shire’ın da bulunduğu Orta Dünya’nın tanıdık bölgelerinde geçiyor. Angmar’ın Cadı-Kral’ı ve Dokuzların (nazgul)’ın reisi yeniden yükselmiş ve kuzey topraklarını, efendisi Sauron adına fethetmeye çalışmaktadır. Öte yandan kitaptaki ana karakterler Mordor’a doğru yola çıkmak üzeredirler ki oyun süresince onlarla karşılaşmanız çok muhtemel. Yüzük Kardeşliği bu çok önemli görev üzerindeyken, sizin yapmanız gereken ise bu toprakları Cadı-Kral’dan korumak olacak.

Oyunda insan, Elf, Hobbit ya da cüce bir karakter ve yedi sınıftan birini seçebiliyorsunuz: Guardian, Captain, Burglar, Champion, Hunter, Minstrel, Lore-master.

Genelde çoklu online oyunlarda olduğu gibi, sürekli savaşarak karakterinizi geliştirmek yerine, karşılaştığınız pek çok NPC’lerin (Bilgisayar tarafından kontrol edilen oyuncular) size vereceği ufak görevler ile karakterimiz deneyim ve yeni özellikler kazanıyor. Kendinizi bir anda Shire’a yetiştirilmek üzere pastalar ile koştururken bulabileceğiniz gibi, yolunu kaybetmiş bir yolcuyu büyük bir soyguncu grubundan koruyorken de bulabilirsiniz. Oyunda ilerledikçe “hollerin koruyucusu”, “kürk kesici” gibi seçtiğiniz görevlere bağlı olarak değişiklik gösteren ünvanlar alacaksınız. Bununla birlikte örneğin kahramanınız dövüş anında kullanabileceği “kalkan ile saldırma” gibi ek özellikler de kazanacak.

“Aman Allahım! Gerçekten Orta Dünya’dayım”
Bu kadar büyük bir dünyada, “Aman Allahım, Gerçekten Orta Dünya’dayım” sendromundan kurtulduktan sonra bile, oyunun ne kadar zengin bir içeriği olduğunun farkına varıyorsunuz.

Bununla birlikte oyunu oynamak oldukça da kolay. Bugüne kadar online bir oyuna katılmamış herhangi birisi kolayca adapte olup oynamaya alışabiliyor.

Dövüşler oldukça kolay yapılabiliniyor ve gerçek bir ölüm ile sonlanmıyor. Sağlık puanı yerine karakterinizin moral puanı var. Puanınız sıfıra inince karakteriniz savaş alanından kaçmaya başlıyor. Gerçi Rohan’lı ya da Gondor’lu adamların ya da yüksek elflerin savaş alanından kaçmalarındansa düştüklerini görmeyi tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak karakteriniz ölmeyecektir. Herhangi bir eşya üretmek de aynı oranda basit. Oyuncular takılar, kılıçlar, zırhlar ya da yiyecek üretebiliyorlar. Bunları oyun içinde eBay tarzı bir açık arttırma evinde paraya dönüştürebiliyorlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1647
favori
like
share