Kış bitti bitiyor... Kadınların çoğu yaz mevsimine formda girebilmenin hayalini kuruyor.
Ünlü isimler de fazla kilolarından kurtulmak ya da formlarını korumak için rejime başladı. İşte uyguladıkları bahar diyeti...

FADİK SEVİN ATASOY: Son aylarda o kadar çok koşturuyorum istesem de kilo alamam. Ancak her yediğime, içtiğime de dikkat ediyorum. Öğlenleri ve akşamları sebze ağırlıklı besleniyorum. Sofradan salatayı hiç eksik etmiyorum. Bol bol su içiyorum ve meyve yiyorum. Özellikle yürüyüşlerimi aksatmıyorum, evde bulunan trambolinle bol bol çalışıyorum.

GÜNDE İKİ KEZ SPOR

NEZ: Ben de yaz mevsimine formda girmek istiyorum. Ancak rejim yapmıyorum. Çünkü, rejim yapılarak verilen kilonun kontrolünün zor olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden günde iki kez spor yapıyorum. Her gün bir saat yürüyorum, bir saat de kültür fizik yapıyorum. Ayrıca yiyeceklerime çok dikkat ediyorum. Çok fazla et ve kalorisi olan yiyecekler yemiyorum. Asitli içecek asla içmiyorum. Bol bol salata yiyorum.

LİNET: Uzun bir programdan sonra indiğim kiloyu korumaya çalışıyorum. Mutlaka her gün üç litre su içiyorum. Çok fazla sebze, meyve yiyorum. Çok et de yerim. Ama eti mutlaka ızgarada pişirmek gerekiyor.

HANDE YENER: Uyguladığım çok özel bir rejim türü olmasa da baharın yaklaşmasıyla birlikte yediklerime çok daha fazla dikkat ediyorum. Bir süredir kalorisi yüksek yemek ve içeceklerden uzak duruyorum. Fakat Sultanahmet Köftesi'nden vazgeçemiyorum.

SELİN DEMİRATAR: Hem baharın gelişiyle birlikte formumu korumak hem de oynadığım dizideki aksiyon sahnelerinde daha profesyonel görünmeyi istediğim için Kendo derslerine başladım. Kendo bir dövüş sporu. Özellikle belli bir saatten sonra yememeye çalışıyorum ve ağır yemek asla yemiyorum.

AZ VE SIK YİYORUM

EBRU ŞALLI: Belirli bir kiloda kalmak ya da istenilen kiloya inebilmek için az az ve sık yemek gerekiyor. Bir de aç kalmamak lazım. Ben, günde iki fincan yeşil çay, iki buçuk litre su ve taze sebze, meyve tüketiyorum. Bununla birlikte mutlak plates yapılması gerektiğini düşünüyorum. Margarin yerine, zeytin yağı tüketiyorum.

DEMET AKALIN: Bence beslenmek kadar spor yapmak da önemli. Mümkün olduğu kadar lifli gıdalarla besleniyorum. Öncelikle sebze ve meyve tüketiyorum. Yürüyüşlerimi ihmal etmiyorum. Açık havada tempolu yürümeye çalışıyorum.

Batuhan ÖZKARDEŞLER

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1825
favori
like
share