Elite Proxy Switcher, proksileri hızlı bir şekilde test etmenizi ve ayarlarla uğraşmadan proksileri değiştirmenizi sağlıyor. Test sırasında proksilerin özelliklerinide (Anonymity, Country, SSL, Gateway, Danger, CoDeeN, Delay) veriyor. Internet Explorer, Safari ve Firefox tarayıcılarının ayarlarını otomatik olarak değiştirebiliyor.

Elite Proxy Switcher’ı buradan indirebilirsiniz.
Programın kurulumu sırasında herhangi bir ayar seçeneği yok. Kurulumda 4 kez arka arkaya Next, en son Install seçeneğini seçerek kurabilirsiniz. Firefox kullanıyorsanız kurulumdan önce kapatmanız gerekiyor, çünkü firefox extension’ını kuruyor.
Programa proksiyi yeşil artı tuşuna basarak ekleyebilirsiniz. Karşınıza ufak bir pencere çıkıyor, buraya proksinin ip ve portunu yazıp OK’e tıklayın.

Büyüteçli tuşa basarak (soldan dördüncü) proksileri test ediyorsunuz. CTRL+A tuşlarına bastıktan sonra test tuşuna basarak yada program menüsünden test - all’a basarak tüm listeyi test edebilirsiniz. Proksileri test ettikten sonra iplerin sol tarafında iconlar beliriyor. Yeşil renkli proksinin kullanılabilir, kırmızı renkli kullanılamaz durumda olduğunu gösteriyor. Proksiyi kullanmak isterseniz proksinin üzerine tıklamanız yeterli. Program proksiyi kullanmaya başladıysa aşağıdaki gibi mavi bir simge ile belirtiyor.
Proksi kullanılıyor
Proksi kullanılabilir
Proksi kullanılamaz durumda
Programın system tray’deki logosuna sağ tıkladığınızda resimdeki gibi bir menu çıkıyor. Buradan Direct Connection‘ı seçtiğinizde program artık proksi kullanmayacaktır. Proksinin ip’sini seçerseniz proksiyi kullanmaya devam edebilirsiniz.Firefox kullanıyorsanız, programın yüklediği eklenti sayesinde proksi kullanıp kullanmadığınızı Firefox’un sağ alt bölümüne bakarak öğrenebilirsiniz.

Proksi iplerinin bekleme sürelerini görebilmek için Test - Setting‘e basıyoruz.

Karşımıza gelen ufak pencerede delay‘i seçip OK‘e tıklıyoruz.

Program proksilerin gizlilik seviyesini level vererek belirtiyor. Bu level’lar:
High Anonymous Proxy (Level 1): Web Sunucuları proksi kullandığınızı tanımlayamaz.
Anonymous Proxy (Level 2): Web Sunucuları proksi kullandığınızı tanımlar, ancak gerçek IP’nizi göremez.
Transparent Proxy (Level 3): Web Sunucuları proksi kullandığınızı tanımlar, gerçek IP’nizi görebilir.
Programa toplu halde proksi eklemek için File - Load List menülerini takip edin,

karşınıza çıkan penceren proksi listesini seçin ve Open‘a tıklayın.

Proksi listesindeki proksiler programın tanıyabilmesi için IP Adresi:Port şeklinde yazılmalıdır.

Programın bedava sürümü olduğu için bazı kısıtlamaları olsada, bu kadarı bile bir çok kolaylık sağlıyor. Ücretsiz sürümünde proksilerin Country, SSL, Gateway, Danger, CoDeeN özellikleri gösterilmiyor, proksilerin sizin bir dosyadan yada tek tek eklemeniz gerekiyor.
[Download: , [URL="http://www.proksim.net/wp-content/uploads/eps_setup.exe" rel="nofollow" target="_blank">Official]
[Link: eliteproxyswitcher.com]


Elite Proxy Switcher, Proxy Değiştirmek, Proxy Programı

Kaynak:proksim.net

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2371
favori
like
share