ÇORUM'da konferansa katılan Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan Altınörs, "Gençlerin dinden uzaklaştırılması için büyük bir çaba sarf ediliyor" dedi.

Anitta Otel'de düzenlenen toplantıya Saadet Partisi Çorum Kadın Kolları Başkanı Nuran Akça, Belediye Başkan Adayı Arif Ersoy ile yaklaşık 600 kişi katıldı. Partili kadınlara bir konuşma yapan Elif Erbakan Altınörs, Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki çıkışını desteklediklerini ancak İsrail ile ilişkilerin askıya alınarak Başbakan'ın, Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanlığından istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Türkiyede maneviyatın ve ahlak çöküntüsünün yaşandığını belirten Elif Erbakan Altınörs, "Yaşanan sıkıntılar sadece ekonomik değil, aynı zamanda ahlaki sıkıntılardır.

Gazetelerin üçüncü sayfalarını açtığımızda Osmanlı torunlarına yakışmayacak haberlerle karşı karşıya kalıyoruz.

Büyük ölçüde bir ahlak çöküntüsü ile karşı karşıya kalıyoruz. AK Parti iktidarı, gençlerin din dersi öğrenmemesi için destek veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı din dersi kitaplarında dua eden çocuk resimleri elleri kapalı olarak değiştirildi. AB uyum süreci çerçevesinde çıkartılan kanunlarla ders kitaplarından fatiha suresindeki bazı ayetler bile bunlar uygun değil diyerek kitaplardan çıkartıldı. Gençlerin dinden uzaklaştırılması için büyük bir çaba sarf ediliyor" dedi.

GENÇLERİN İLK ÖNCELİĞİ KONTÜR

Konuşması zaman zaman partili kadınların alkışlarıyla kesilen Elif Erbakan Altınörs, "Yapılan araştırmalarda gençlerin ilk önceliğinin telefon kontörü olduğu belirlenmiş.

Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaşta olan bu gençlerimizin önceliği ne vatan, ne millet, ne ahlak bunlar değil.

Onların önceliği telefon kontörüymüş. Ne kadar acı" diye konuştu. Altınörs, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Ege bölgelerinde vatan topraklarının satıldığını ileri sürerek, "Ak Parti iktidarı döneminde Kıbrıs gündeme geldi, verelim gitsin denildi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgeleri için de sıkıntısı varsa verelim denildi. Çünkü maneviyatın, vatan ve millet sevgisinden uzak bir toplumla karşı karşıyayız. Vatan topraklarına artık sahip çıkılmıyor.

Kuşadası'nda bile tamamıyla yabancılar toprak sahibi oldu ve bu yabancılar aldıkları toprakların çevresine duvar örerek Türkler giremez diyorlar. Yabancılar bu ülkede duvarla çevirip buraya Türkler giremez diyecek kadar güçlendi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde topraklar parayla satılmıyor, bedava veriliyor.

Büyük Orta Doğu projesini gerçekleştiren üç kişiden birisi Başbakan. Başbakan Erdoğan'a gel senin topraklarını alacağız demişler o da kabul etmiş" dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1558
favori
like
share
keskinkilic_68 Tarih: 10.04.2009 22:46
gözlüklü seninle polemiğe girmeye gerek yok konuşmayı saygıyı bilemyenlerle işim olmaz.

türkoğlu israili bişey sandırdı idosun madem bişey değildi 17 gün bombalar yağarken nerdedi akp hükümeti. herkes düşmanını iyi tanıyacak.

sen gerçekten 28 şubatı bilmiosun hataları olmuştur lakin bu kadar da değil. halen 28 şubatı yapanlar tv'lerde özür dilerken sizler ise halen anlamamakta ısrar ediosunuz.

gamLı Tarih: 10.04.2009 21:43
Çekiştirmem...arkasından konuşmam..bu ülkeye hizmetleri olmuştur...yanlışları olmamışmıdır? vardır...hepimizde olduğu kadar..

gözlüklü...sendeki pek gözlük değil...teleskop...uzayımı seyrediyorsun..
erbakanın hizmete açtığı tesislerde şuan dünyaya makina ihracı yapılıyor...
cumhuriyet düşmanıymış)

"ağır sanayi " dedi..bir kısmını yapılmasına vesile oldu..birkısmı yarım kaldı...
ama bu ülkeye bir hedef gösterdi...

"düzen partileri doğuya karakol ve hapishane,batıya otel ve kumarhaneden başka birşey yapmadılar" dedi..
bu adammı cumhuriyet düşmanı
sana kim neyi ezberletmişse yalan ezberletmiş...
Gundii Tarih: 10.04.2009 21:15
elini etegini öptürmekten baska birsey bilmez o, konusmalarida cok yavsak.

[COLOR="Sienna"]arkadasım olamassın saten muattap bile almam senı insan olmaya davet ettik.. artızlıq yapmanın alemı yok su alıntı yaptıgım yazın çırkın.. yoksa erbakancı felan deilim... hade işine bag gozluklu.. benden sana ekmek yok... !
TÜRKOĞLU Tarih: 10.04.2009 19:40
Ona buna amerikan oyunu israil işi diye diye İsraili birşey sandırdı bu millete ..Türban meselesinin dolaylı sorumlusu.

Ordu korkusu sardırdı dik duramadı..Bir daha gelse darbe yaptırır kendi bırakır gider.
gözlüklü Tarih: 10.04.2009 19:26
[quote]Gözlüklü gözünden o gözlükleri çıkar olaylara öyle bir bak bakalım ne görseceksin o gözlükler sana gerçekleri hep yanlış gösteriyor[/quote]

ay bu lafta artik demode oldu yav.
pembe gözlüklerimimi cikartayim?

ben erbakandan hoslanmiyorsam kimse birsey diyemez.
sizde saygi gösterin.

[quote]bu nasıl kelımeler arkadas dıkkatlı ol...[/quote]

ben senin arkadasin degilim!

neyse polemige girmenin geregi yok.
sizin erbakan hocaniz sizin olsun.
Gundii Tarih: 10.04.2009 17:44
[COLOR="Sienna"]a-yan kardese katılıyorum.. kisilerin degerıne.. saygılı olun yaw.. bu nasıl kelımeler arkadas dıkkatlı ol...
a-yan Tarih: 10.04.2009 10:27
Gözlüklü gözünden o gözlükleri çıkar olaylara öyle bir bak bakalım ne görseceksin o gözlükler sana gerçekleri hep yanlış gösteriyor bir insanı eleştirebilirsin ama bu sana kalbindeki kinini açığa vurma hakkını vermez yazılarına dikkat et
gözlüklü Tarih: 09.04.2009 18:42
senin erbakanida gördük.
cokmu dogru birisi?

omu halletti sorunlari?
veya sorunlari omu halledebilir?

sirf lagaluga.
adam tam cumhuriyet düsmani.
elini etegini öptürmekten baska birsey bilmez o, konusmalarida cok yavsak.

gitsin arap ülkelerinde arasin sansini.
erbakanin medeniyet ile hic alakasi yok.

bize medeniyetli, akilli dürüst en son model insan gerekir.
keskinkilic_68 Tarih: 08.04.2009 23:12
o zaman hiç durma arkadaşım git teşekkür et

ama unutma onlar her teşekkürün hesabını ırakta olduğu gibi sorarlar. ama türkiye de vatana hizmet eden değil vatandaşı hizmetçi görenler olduğu sürece sizler Erbakan hocamı anlayamassınız.