En ünlü hacker Kevin Mitnick, Facebook'u kim olduğuna inandıramayınca hesabı silindi!

İlk bilgisayar korsanlarından biri olarak kabul edilen ve kesinlikle en ünlüsü olan Kevin Mitnick'in giremeyeceği bilgisayar ağı yok. Fujitsu, Motorola, Nokia ve Sun gibi dev firmaların ağlarına sızdığı için FBI'ın "En Çok Arananlar" listesine giren ilk hacker Kevin Mitnick, 1995 yılında yakalanıp 5 yıl hapis yattı. Tahliye olduktan sonra 3 yıl boyunca bilgisayarlara yaklaşması bile yasaklanan Mitnick artık özgür ve bir güvenlik şirketi işletiyor. Son yıllarda her internet kullanıcısı gibi bir hayat süren Mitnick'ın, 2 yıldır bir Facebook hesabı bile var.

Fakat geçtiğimiz günlerde dünyadaki tüm sistemlere sızabilecek tek kişi olarak bilinen Mitnick Facebook hesabına giremedi. Sorunun ne olduğunu anlamak için Facebook'a bir e-posta gönderen Mitnick, gelen yanıtla daha da şaşırdı. Facebook kimliğine inanmamış ve başka birisinin adıyla hesap açtığı gerekçesiyle hesabı kapatılmıştı. Mitnick , Facebook'u inandırmak için şirketi Mitnick Güvenlik Danışmanlığı adına olan adresiyle bir e-posta daha gönderdi ama Facebook bu kez de hesabı açtığı e-posta bu olmadığı için kabul etmedi.

Neyse ki Mitnick iyice kızıp, kendine has yöntemlerle girmeye karar vermeden önce bu durumun basına bile yansımış olduğunu Facebook yetkilileri hatalarını anlayıp Mitnick'in hesabını yeniden aktive ettiler.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2779
favori
like
share
Nau Tarih: 23.02.2010 22:36
En ÜnLüsü Demek Bence YaNLış Türkiye'de Göremediğiniz HackerLar Var..

Nokia,MotoroLa Vs. yaLan GoogLeye Giren TürkLer ?

Agd_Scorp ZoneLerini Araştırmadan En İyisi DemeyiN Kendisi Bir "TÜRK"

İyi Forumlar..
erdem_24 Tarih: 27.01.2010 19:47
ara ara bulursunn belkii ama adam bi daha yaniii facebook yaptıgı sey bak yafss
everekli38 Tarih: 03.01.2010 18:47
ALLAH'tan sinirlenip Facebook'un başına bela olmamış bu adamdan her şey beklenir. [URL="http://www.main-board.com/facebook/191148-facebook-hackeri-sildi.html" rel="nofollow" target="_blank">


hakketten
ezgi yurek Tarih: 03.01.2010 18:25
wayy be....ne güsel ya keşke bnde yapabilsem.bilen warsa yardım etsin çok lazım bu insana ulaşmak isdiorummmmmmmm..yada bilen warsa ulaşın msn adresim;
By_ultrAslan Tarih: 03.04.2009 02:11
ALLAH'tan sinirlenip Facebook'un başına bela olmamış bu adamdan her şey beklenir.
nrqL Tarih: 31.03.2009 20:28
arasak bulurmuyus bu adamı yaf