Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü', her yıl olduğu gibi bu yıl da 20 Mart'ta, Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye Merkezi ve Mavi Sahne'nin işbirliği ile düzenlenen etkinliklerle kutlanacak.
Uluslararası ASSITEJ tarafından 2001 yılında ilan edilen bugün, o zamandan beri dünyanın dört bir yanında çocuk ve gençlerin tiyatro sanatından pay alma, sanatsal...
'Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü', her yıl olduğu gibi bu yıl da 20 Mart'ta, Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye Merkezi ve Mavi Sahne'nin işbirliği ile düzenlenen etkinliklerle kutlanacak.
Uluslararası ASSITEJ tarafından 2001 yılında ilan edilen bugün, o zamandan beri dünyanın dört bir yanında çocuk ve gençlerin tiyatro sanatından pay alma, sanatsal düzeyi yüksek tiyatro eserleriyle karşılaşma ve her yolla kendilerini geliştirme haklarının tanınması ve savunulması gücü olarak yaklaşık 80 ülkede yüzlerce tiyatroda kutlanıyor. 20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları günü nedeniyle ASSİTEJ tarafından uluslararası ve üye ülkelerin hazırladığı uluslar arası ve ulusal bildiri de kamuoyuna duyuruluyor. Bu yıl ASSITEJ uluslararası bildirisini İtalyan yazar ve yönetmen Roberto Frabelti, ulusal bildiriyi de AÇOK (Anadolu Çocuk Oyunları Kolu) adına Umut Denizer hazırladı.

ASSITEJ Türkiye Merkezi ve Mavi Sahne'nin işbirliği ile 20-27 Mart tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek olan '20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları' günü etkinlikleri ise şöyle:

'20 Mart Cuma, Kokteyl ve Ümit Denizer Söyleşi,

21 Mart Cumartesi, Mavi Sahne, oyun; 'Cin Fikir',

22 Mart Pazar, Tiyatro Tempo, oyun; 'Mutlu Kelebek'

23 Mart Pazartesi, Münibe Millet / Gençlerle Doğaçlama Atölyesi

24 Mart Salı, Tarla Faresi Tiyatrosu, oyun, 'Davul, Gitar ve Bavul'

24 Mart Salı, Mavi Sahne, oyun; 'Alemin En Güzel Hikayesi'

25 Mart Çarşamba, Mavi Sahne, oyun; 'Tuluatmasyon'

26 Mart Perşembe, İstanbulimpro / Gençlerle Doğaçlama Tiyatro Atölyesi

27 Mart Cuma, Tiyatro Bereze, oyun; 'Ama Bana Lazım!

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 534
favori
like
share