Ayşe Şule Bilgiç 1977 yılında Van'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi.Marmara Üniversitesi İletişim bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimi aldı ve hem tiyatro sahnelerinde hemde televizyon dizilerinde rol aldı. Birçok reklam filminde oynadı.

Ayşe Şule Bilgiç tam bir motor sporları hayranıdır, ayni zamanda bu sevdasını gazete yazarlığına da dönüştürmüştür. Uzun bir dönem Hürriyet'in Otoyaşam ekinde Rüzgârın Kızı adıyla motosiklet severlerin keyifle takip ettiği bir köşe hazırlamıştır. CNNTurk'te yine aynı isimde bir program hazırlayıp sunmuştur. Pen Ajans d'arcy'de reklam yazarlığı yapıp, 27. Copy Break yarışmasında üçüncülük kazanmıştır.Ayşe Şule Bilgiç birçok televizyon dizisinde ve reklamda rol almıştır. Kurşun Yarası isimli dizide Isadora adında bir Rum hatunu canlandırmıştır. Atv'de bir dönem yayınlanmış olan Baba dizisinde Pelin Batu'nun canlandırdığı karakterin kardeşini oynamıştır. Duru kepek şampuanı ve Aria reklamlarında oynamıştır.

Kendisi VajinaMonologları adlı oyundaki performansıyla tanınır. Ayrıca Limonata adlı oyunda rol almıştır.

Filmografi - TV Dizisi

Hacı, 2006
Güz Yangını, 2005
Kurşun Yarası, 2003
Baba, 2003
Bir İstanbul Masalı, 2003

Geçtiğimiz Dönemde Dizilerin Bestecisi Kıraç İle Hayatını Birleştirdi.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1007
favori
like
share
Sylar Tarih: 20.03.2009 19:07
Gönül salıncağı. Bu dizisi de var. Trt'de yayınlanmıştı. İzlerdim. Yarıda öylece bıraktılar diziyi. O diziyle tanıdım hatta kendini. Dizi de KIraç babası rolündeydi.