Ardakaşlar hiç düşündünüzmü Niçin kadından Peygamber olmamış.
Ben çok merak ettim. :18:

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1701
favori
like
share
KOROGLU Tarih: 14.05.2008 11:00
ACAYIP bisey
Kahramankentli Tarih: 14.05.2008 10:04
kardeşler peygamberimiz bir hadisi şerifinde şöyle buyuruyor fitne uyur uyandırana lanet olsun bu konuları fazla karıştırmamak lazım haşa biz Allahtan cc. dahamı iyi biliyoruz her şeyde bir hikmeti vardır bize düşen tam bir teslimiyetle itaat etmektir biz gönderdigine sahip çıkıp emirlerinide yerine getirebilirsek ne mutlu bize yoksa Allah cc. isteseydi kadın peygamber göndermezmiydi demekki onun yaratılışının gayesi farklı erkegin yaratılışının gatesi farklı Allah cc. kadınlara öyle güzel bir meziyet vermişki dogurma özelligi yaratacagı kulunu annenin karnında halk ediyor bu ne güzel bir lutuftur bir anne her dogurdugu çocukta bir cihat sevabı alıyor demekki bir annenin cihatıda çocuk dünyaya getirmektir ve onu güzelce yetiştirmektir işte o zaman cennet annelarin ayagının altında oluyor işte gördünüzmü Allah cc. kadınlarada az görev vermemiş.annemiz bir babamız bir peygamberimiz bir yüce yaratanımızda bir bizler buna iman ettik bundan büyük şeref varmı Allah cc. bizleri islam diyarında islam bir anneden ve babadan halk etti ne kadar şükür etsek azdır.
analidum Tarih: 29.01.2008 01:46
gerçekten benim de merak ettiğim bi konudur bu?
serchar Tarih: 20.01.2008 19:24
Allah razı olsun
samirasu Tarih: 10.01.2008 09:33
Tartışılacak bir konu olduğunu düşünmüyorum arkadaşlar bence müslümanlığı kabul etmiş ve allaha inanmış bir kimsenin niye niçin nasıl gibi milyonlarca sorundan kendini soyutlamış olması gerekir. Neticede düşünebildiğimiz kadarıyla her gerçeğin üstesinden gelemeyebiliriz. Bizi ilgilendiren herşey apaçık bize bildirilmiştir zaten....
BoNcuKK Tarih: 06.01.2008 22:26
ya böyle bi soru bile sormamalısın kendine bence mantıken herşey ortada kadın her ortama gire bilirmi kadının pozisyonu sorumlulukları farklı kadın evinde ibadetini yapmalı her ortama giren kadın dinen uygun deildir kadının şeytanı boldur nefsi kalabalıktır vesayre velhasıl kelam kadında peygamber meygamber olmaz

abim öyle güzel açıklamışki buyur canım sorunu cevabı

[QUOTE=KONAMI;1393653]Kardeşlerim...

[COLOR=coral]* KADIN PEYGAMBER GELMİŞMİDİR ? *
Peygamberliğin pek çok özellik ve şartı vardır.Bunlardan birisi de erkek olmasıdır.Bu husus Yusuf sûresinin 109, Nahl sûresinin 43. ve Enbiya sûresinin 7. âyetlerinde açıkça ifade edilir.Meselâ Nahl sûresinin 43. âyetinin meali şöyledir:
* Ey Resulüm! Senden önce de kendilerine vahiyde bulunduğumuz erkeklerden başkasını peygamber olarak göndermedik.Eğer bunu bilmiyorsanız, bilgi sahiplerine sorun *
Âyetin mealindeki erkekler ifadesi her üç sûrede de ricalen olarak geçer.
Kadından peygamber gönderilmemesinin hikmetleri hususunda da şunlar söylenebilir:
Peygamberlik ağır bir yük, güç bir vazifedir.Kadın ise yaratılışı itibarıyla nazik ve zayıf olduğundan böyle ağır ve zor bir işin üstesinden gelemez.Çünkü peygamberlik devamlı bir şekilde sabır ve mücadele etmek ister.İstisnasız bütün peygamberler hak dini anlatırken, çeşitli belâlara ve sıkıntılara mâruz kalmışlardır.Hz. Âdemden Peygamber Efendimize kadar bütün peygamberlere çeşitli iftira ve hakaretler yapılmış, pek çoğu işkence görmüş başta Hz. Zekeriya,Hz. Yahya ve Hz. Cercis olmak üzere yüzlercesi de şehid edilmiştir. Peygamberlerin hepsi de bütün bu zulüm ve eziyetlere karşı tam bir sabır ve tahammül göstermişlerdir.Cenâb-ı Hak böyle zor ve ağır bir vazifeyi kadınlara yüklememiştir.Ayrıca kadının biyolojik yapısı bir engeldir.Çünkü, nübüvvet vazifesini ayda 15 gün hayızdan dolayı yapamayacak, imamete geçemeyecek, orucunu tutamayacaktı.Bir de lohusalık durumu var ve hele hamileyken, işleri yürütmesi bütün bütün zorlaşacaktı.Zira çocuğu karnında veya kucağında taşırken, insanları idare edecek ordu kumandanı olacak strateji tespitinde bulunacak ve fiziki durumunun gereği, bütün boşluklara rağmen, en önde bulunması gerekli olan bir insan kadar çevik hareket edecek.Bütün bunlar, kadının peygamberliğini imkânsız kılan şeylerdir.Evet, bunların kadınlar tarafından, kadınlara has arızalarla birlikte yürütülmesinin imkânı yoktur. Efendiler Efendisi de, bu hususa dikkati çekmiş ve onları :
* Yâni dine ait meseleleri tam yerine getiremeyen ve bazı şeyleri idrak edemeyenler *[Buhari] diye anlatmıştır. Halbuki Peygamber, rehber ve kusursuz bir önderdir.Çünkü herkes onun vaziyetine bakıp durumunu ayarlayacaktır.
KONAMI Tarih: 06.01.2008 19:55
Forumda arama yapsaydınız bence en güzel cevaba ulaşabilirdiniz. Konu açıklayan kardeş gayet güzel açıklamış konuyu..
Selam Dua İle..

Konu burada..

[url]http://www.main-board.com/islami-sorular-ve-cevaplar/63393-kadin-peygamber-gelmismidir.html[/url]
elma kurdu Tarih: 29.12.2007 20:04
[QUOTE=puslukurt;221908]Kadından imamda olmaz peygamber hiç olmaz çünkü onların yapısı bizlere göre farklıdır. Yani kısacası onların özel durumları vardır.
Arkadaşım Hatic okey selam sana........

benim de çok merak ettiğim bi konuydu açıklama için saol
KaHiN Tarih: 05.04.2005 18:40
ßencede Olmaz :18: