Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı' nda aldığı akademik eğitimi ile müzik kariyerinin ilk adımlarını atan Deha, uzun süre İzmir’de profesyonel olarak sahne çalışmalarını sürdürdü.Sahne tecrübesini devam ettirirken, 2004 yılında ATV' nin düzenlemiş olduğu AKADEMİ TÜRKİYE yarışmasındaki başarısıyla finalist olmaya hak kazandı. Yarışmadaki sempatikliği, enerjisi müzikal bilgisi ve sesiyle kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Yarışmanın ardından farklı televizyon programlarında başarılı müziği ve canlı sunumu ile ilerleyen genç sanatçı müzik camiasında güçlü bir yer edindi... Henüz albümü olmadan yurtdığı ve yurt genelinde verdiği konserlerle, sahne aldığı programlarla ve başarılı performansı ile kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemeye devam etti.

Deha, 5555 ismini verdiği çalışması ile çok yakında DSM etiketi ile Ahmet ÇELENK yapımcılığında müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Deha , 5555 albümünde yer alan ve söz ve müziğini Nezih Üçler ile birlikte yaptığı Vazgeç Kalbim şarkısına Serdar Gözelekli yönetmenliğinde klip çekti.

Baharın yaklaştığı bu günlerde, tamamen yalın ve canlı kayıtlarla hazırlanan, Egenin sıcaklığını içinizde hissettirecek 5555 isimli albüm çok yakında tüm müzikseverlerle buluşuyor...


Albüm İçerik

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 395
favori
like
share
veycell Tarih: 26.07.2009 15:28
çok çok teşekkürler
AYIŞIĞI Tarih: 20.03.2009 23:40
ellerine sağlık hayatım