engelliler merkezi

Osmangazi Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan Muradiye Engelli Kişisel Gelişim Merkezi hizmete açıldı.

Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilen Muradiye Hamamı, engellilerin kişisel ve sosyal aktivitelerini sürdürmeleri amacıyla Engelliler Kişisel Gelişim Merkezi olarak hizmete sunuldu.

Sibel AKSOY

Osmangazi Belediyesi, Bursa'nın ziynetleri arasında yer alan tarihi bir yapıyı daha kentin ve kentlinin kullanımına sundu.

Özel mülkiyette iken kamulaştırılarak belediyenin mülkiyetine geçirilen ve kısa bir süre içinde restore edilen Muradiye Hamamı, engellilere yönelik önemli merkezlerden biri oldu. Muradiye Engelli Kişisel Gelişim Merkezi olarak hizmete giren yapıda engellilere yönelik çeşitli kurslar gerçekleştirilecek.

Muradiye Engelli Kişisel Gelişim Merkezi açılış törenine AKP Bursa milletvekilleri Mehmet Tunçak ve Mehmet Emin Tutan, Osmangazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye başkan adayı Recep Altepe, Osmangazi Belediye başkan adayı Mustafa Dündar, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ENGELLİLERE HİZMET

Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, açılışta yaptığı konuşmada, Muradiye Hamamı'nın kentin en eski yapıları arasında bulunduğunu belirterek, "Özel mülkiyetteki yapıyı belediye olarak kamulaştırdık. Ardından projelerini hazırlayarak Kurul'a sunduk. Restorasyonunu başlattık ve bugün kente kazandırılan yapıyı Engelli Kişisel Gelişim Merkezi olarak hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Muradiye Engelli Kişisel Gelişim Merkezi'nde engellilerden gelen talepler doğrultusunda okuma yazma kursları da düzenlenecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 390
favori
like
share