Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem

* Windows(R) XP with latest service pack installed or Windows Vista™
* Intel(R) Pentium(R) 4 2.0 GHz or AMD(R) equivalent
* 1 GB RAM
* NVIDIA(R) GeForce(R) 6600 128 MB DirectX(R) 9.0c-compatible card withPixel Shaders 2.0b support or equivalent (ATI(R) Radeon(R) x700) withlatest DirectX drivers
* DirectX(R) 9.0c
* CD-ROM drive - 8X or faster DVD drive
* DirectX 9.0c-compatible sound card
* 1 GB free hard drive space
* Multiplayer: Broadband internet connection only (no modem play)
* Mouse, Keyboard

Teknik detaylar

Oyunun işleyişiyle ilgili ufak bilgiler verdikten sonra sırasıylagrafik, ses ve müzikler, fizik motoru ve yapay zekaya da değineyim.

Grafikler başta da dediğim gibi ortalama bir ekran kartını zorlayacakdurumda maalesef. Hele ki ben oyuna 4x anti aliasing açarak başladım,yaptığım en büyük hataydı Smiley Ardından filtreyi kapamak zorundakaldım. Grafikler şu an piyasadaki çoğu FPS oyunundan çok daha iyidurumda, zamanı durdurma ve bilhassa geri alma sırasında ekranın aldığıgörüntü mükemmel. Hele bir de yavaş çekimde lav silahıyla katliamyapıyorsanız, üstüne ekran kartınız bütün bunları akıcı bir biçimdeekrana yansıtabiliyorsa zevkten dört köşe oluyorsunuz. Kaplamalar iyisayılır. Işıklandırmalar ise hoş duruyor ve demo'da özellikle hareketliışık kaynaklarına dikkat çekilmiş. Doom 3 motorundan tanıdık olduğumuzateşin üzerindeki dalgalanma efekti gerçekten çok başarılı. Demo'da yeralan mekanlarda yangınların çok olması ve lav silahımızın bizi uzunsüre idare edebilmesi sayesinde bu efektlere doyuyoruz. EAX desteklisesler ise kusursuz. Silah, patlama, ambiyans sesleri ve konuşmalaryerli yerinde. Müzikler ise atmosferi güçlendirici nitelikte ve iyisayılırlar. Oyunda kullanılan fizik motoru ise bence oyunun tek eksisi.Her ne kadar düşmanların bez bebek tekniğiyle hareket etmeleri veya birpatlama anında -duruma göre- etrafa çeşitli parçalar saçılması olsa da,maalesef zorlama gibi duruyor bunların hepsi. Bir F.E.A.R'daki fizikleryok yani oyunda. Yapay zeka ise demo'da ortalama bir performanssergiliyor. Düşmanlar, zaman zaman siper arkalarına saklansalar daoyunun genelinde bodoslama bir saldırı tekniği izlemeleri pek iyi biryapay zekaya sahip olmadıklarını anlamamızı sağlıyor. Ama buna rağmenatışları gayet isabetli ve eğer kendinizi iyi korumazsanız rahatlıklaoynadığınız bölümü baştan oynayabilirsiniz.

İlkbaharda çıkacak olan oyunun demo'su hakkında söyleyebileceklerim bukadar. Ama oyunun tam sürümü çıktığında optimizasyonlar iyi olursa(demo Nvidia logosuyla başlıyor) ve yapay zekadaki sakatlıklargiderilirse 2006'nın hit oyunlarından biri olacağı kesin. Demo haliylebile beni monitörün başına o kadar bağladı, tam sürümü sanırım monitöreyapıştıracaktır. İlkbaharı hiç bu kadar heyecanla beklememiştim... İyioyunlar.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1403
favori
like
share