Platform: PS X360 PS3
Çıkış Tarihi: 24 mart
Tür: Post Apokaliptik RTS

Açıklama:
Tur tabanlı RTS'de efsane Total War serisini yaratan ekip Creative Assembly, Stormrise'ı hazırlıyor.
Demosunda kolay oynanışıyla dikkatleri çeken Stormrise, daha çok organik olan Sai ve teknolojik olarak olduça ilerlemiş Echelon ırkı arasında geçen savaşı konu alıyor.
Stromrise'da;
kara, hava ve yeraltı savaş birimlerini kontrol edebiliyoruz. Oyunda her ırk 9 farklı üs şekliyle, oynanıcak. (Standart, Ağır ve Elit)
Bu oynanışımıza etki edecek. Standartta daha dengeli birimler görürken, ağırda;
yavaş ancak ateş gücü oldukça yüksek silahlar; Elit'te ise; daha çok kommando vari birimlerle karşılaşacağız.
Stormrise; 24 martta....

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 331
favori
like
share
Sewiyorum Tarih: 04.04.2009 02:46
Minimum:
İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® Vista® (SP1 or later)
İşlemci: 2.8 GHz Dual core CPU
Ekran Kartı: ATI 2400 / NVIDIA 8400
RAM: 1GB
HDD: 9GB of Hard Drive Space

Önerilen:
İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® Vista® (SP1 or later)
İşlemci: 2.4 GHz Quad core
Ekran Kartı: NVIDIA 8800 or ATI 4850
RAM: 2GB
HDD: 9GB of Hard Drive Space

Stormrise, klasik RTS türünün hayranlarına sıkı bir oyun deneyimi ve dramatik sürprizler sunarken, oyuncuların vicdanlarına da meydan okuyacak. Birimlerin uzaktan kontrol edildiği geleneksel türün aksine, savaş alanının sıcaklığını askerlerinizi ön cepheden yöneterek yaşayacaksınız. Stormrise ayrıca birimlerin havada, çatılarda, dünya yüzeyinde ve hatta yer altında yönetilmelerini sağlıyor; oyuna eklenen bu benzersiz ‘dikeylik’ fikri oyunculara stratejik avantaj sağlamak için kullanmaları gerek çeşitli katmanlar sunuyor. Konsollara özel hazırlanan basit ama etkili kontrol sistemi kolay birim seçimlerine, hızlı dolaşıma ve isabetli birim konuşlandırmalarına olanak sağlıyor.

“The Creative Assembly, RTS oyunları geliştirmekteki liderliğini PC’deki ödüllü ‘Total War’ serisi ile kanıtlamıştı”, diyor SEGA Europe Avrupa Pazarlama Müdürü Gary Knight. “Ancak, Stormrise en yeni konsollar için özel olarak sıfırdan yaratıldı, yepyeni kontrol mekaniklerini de göz önüne aldığımızda RTS oyunlarının oynanışında devrim yaratacak eşsiz bir oyun tarzına sahip olacak.”

Asırlar önce felaketler sonucunda yerle bir olan soğuk ve ıssız bir dünyada geçen Stormrise, bu yabani ve üzerinde yaşamanın mümkün olmadığı çorak topraklarda hayatta kalmak için savaşan Echelon ve Sai gruplarını konu alıyor. Üstün teknolojiler kullanan insanlardan hayatta kalmış olanların oluşturdu Echelon, bu felaketlerden uykuya yatarak kurtulmuşken; daha geleneksel bir grup olan Sai ise çevrelerine ve bu yeni ortama ayak uydurmak suretiyle varlığını devam ettirebilmişti. Çok farklı yollarla evrimlerini sürdüren bu iki grup arasındaki farklılıklar düşmanlığa ve nefrete yol açmış, gezegenin geleceği pamuk ipliğine bağlı bir hale gelmişti…
PunqEniqma Tarih: 28.03.2009 10:42
teşekkürler