DNA şifresini çözen bilim adamı 30 yıldır ateistti. Artık Allah'a inanıyor. Onu imana getirense neydi? Bakın ne oldu?

Dünyanın en büyük genetik uzmanlarından biri olarak gösterilen ve sekiz yıl önce çalışma arkadaşı Craig Venter’le birlikte insan DNA’sının şifresini çözerek büyük şöhret yakalayan Dr. Francis Collins, “imana geldi.”

Venter, bilim dünyasında büyük ses getiren buluşlarının ardından çalışmalarını ilerleterek, laboratuvarda “yapay canlı” üretmeye çalışırken, Collins ise yeni kitabıyla bilim ve din arasında yeni bir tartışma yaratacak gibi gözüküyor.

Eylül’de piyasaya çıkaracağı “Tanrı’nın Dili” adlı kitabıyla ilgili İngiliz The Times gazetesine konuşan 56 yaşındaki Collins, 30 yıl öncesine kadar ateist olduğunu ancak artık Tanrı’ya inandığını söyleyerek, “Tanrı’nın var olduğuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel gelişmeler insanı Tanrı’ya daha da yaklaştırıyor” dedi.

Amerikalı bilim adamı artık mucizelere ve meleklere inandığını belirterek, “Laboratuvarda çalışırken Tanrı’yı hissettim. Kesinlikle bizden daha büyük bir güç var ve ben ona inanıyorum. DNA’nın şifresini çözmek beni Tanrı’ya biraz daha yakınlaştırdı. Hastalıktan kırılan insanlar gördüm. Bilim onlardan umudunu kesmişti. Ama mucizevi olarak hayata döndüklerini gördüm. Bu da Tanrı’nın işidir” diye konuştu.

İnsan genini çözmenin de kendisine Tanrı’nın eserini görme fırsatı verdiğini söyleyen Collins, “Önemli bir buluş yaptığınızda o bilimsel coşku anını yaşarsınız, çünkü onu araştırmış ve keşfetmişsinizdir. Keşfettiğim şey öyle bir şeydi ki, bu bilgiye daha önce hiçbir insan sahip olamamıştı. Fakat Tanrı onu her zaman biliyordu” dedi.

TARİHE GEÇTİLER

İnsan vücudunun genetik kodları olan DNA’nın şifresini çözen iki bilim adamı, bu çalışmalarıyla bilim tarihine geçmişlerdi. DNA’nın dizilimi ve kodlarının çözülmesi dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere Başbakanı Tony Blair’in eş zamanlı açıklamalarıyla dünyaya duyurulmuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 725
favori
like
share
everekli38 Tarih: 25.03.2009 08:03
Can ablam ALLAH razı olsun .. bilim adamları araştırıp buluyorlar
KONAMI Tarih: 25.03.2009 07:22
Allah razı olsun..
doorcap Tarih: 24.03.2009 09:16
[COLOR="PaleGreen"]Zaten biz müslümanlar, bu adamlara Allahı, Kuranı, Peygamberi ve İslamı anlatamıcaz. En sonunda adamlar İlimle Bilimle keşfedecek ve gelip bize de anlatacaklar. Bizden de hesap soracaklar.
Ellerinize sağlık
Nerqish Tarih: 24.03.2009 09:09
[COLOR="SlateGray"]Emegine saglik hayatim Allah boylelerini islah etsin dogru yolu bulmus sonunda.
gamLı Tarih: 23.03.2009 22:35
Ortada bir eser var... _'ben bu eseri yapanı gözümle görmedikçe ; bunun tesadüfi oluştuğuna inanırım demek'_o eserin sahibine yapılacak en büyük hakarettir..

elinize sağlık kardeş.
nichole Tarih: 23.03.2009 17:22
Allahu teala yaratmış olduğu her varlıkda kendisinin var olduğuna dair perdeler koymuş mühim olan bunları görüp idrak edebilmekte. Ellerine sağlık
a-yan Tarih: 23.03.2009 15:18
Sahabeler hanım güzel konu bulmuşsun Allah bu çalışmalarının karşılığını her iki dünyada da versin bilim adamlarının içinde böyle yaratıcı olan Allahı kabul edenler çıkıyor ama bu kişilerin önü kasıtlı olarak kesiliyor