Temeli 2003 tarihinde atılan okulumuzun inşaatı, 2005 yılının Ağustos ayında tamamlanmıştır. Okulumuz 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında 41 Kız 184 erkek öğrenci olmak üzere toplam 225 dokuzuncu sınıf öğrencisi ile eğitime başlamıştır.

Okulumuzda, Türkiye’nin ve özellikle bölgemizin gelişen sanayi sektörünün ihtiyacı olan yetişmiş teknik insan gücünü karşılamak amacı ile Bilişim Teknolojileri ve Elektrik Elektronik Teknolojileri alanları açılmıştır.

Okulumuz; İleri sanayii ve bilgi toplumunun gerektirdiği bilgi, beceri ve çalışma disiplinine sahip, çağdaş, bilimsel ve teknolojik metotları bilen, yorumlayan, kullanan ve alanındaki yeniliklere uyum sağlayabilen teknik insan gücünü yetiştirmektedir.

Okulumuz; birey gelişiminde büyük katkıları bulunan sosyal etkinliklere önem veren,yeni açılan bir okul olmasına rağmen bu tür etkinliklerle eğitim eğitim davranışlarını dolu dolu yaşamaktadır.

Okulumuzda Bilişim Teknolojileri ve Elektrik Elektronik Teknolojileri alanlarında eğitim verilmektedir.

Okulumuzun alanlarından birisi olan Bilişim Teknolojileri Alanının altında Web Programcılığı ve Veri Tabanı Programcılığı dallarında eğitim verilmektedir.

Bir diğer alanımız olan Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanının altında Tesisat Teknolojisi ve Pano Monitörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım, Güvenlik ve Görüntü Sistemleri dallarında eğitim verilmektedir.

Okulumuz; 2005 yılı Nisan ayında Kurucu Müdür olarak atanan Mevlüt Köksal tarafından kurulmaya başlanmış, 2005/2006 öğretim yılından itibaren atanan öğretmenlerin gayretiyle kuruluş aşaması devam etmektedir. Kuruluşu büyük ölçüde tamamlanmıştır.

Adres: Menderes mah. Hatipoğlu cad.No:36 Yenikent Sincan/ANKARA 06948
Telefon: 0312 277 06 34 - 0312 277 05 35

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1331
favori
like
share