Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde doğdu. Yazıcıoğlu, ilk ve orta öğrenimini Şarkışla'da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde yaptı. ilk ve orta öğrenimini Şarkışla'da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde yaptı.

1968'de cemiyetçilik çalışmalarına başlayan, Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katılan, üniversite eğitimi için 1972'de Ankara'ya geldikten sonra da, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başlayan Yazıcıoğlu, sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'nda bulundu (1977-78). Yazıcıoğlu, 1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği' nin de kurucu Genel Başkanı oldu.1978'de Balgat katliamı zanlılarından Ankara ülkü ocakları başkanı Abdullah Çatlı'nın yakalanması üzerine, emniyeti, "Bu size son ihtarım. Abdullah´ı bırakmazsanız Ankara´nın 150 yerinde bomba patlatacağız" diye tehdit ederek Abdullah Çatlı'nın serbest bırakılmasına yardımcı olmuştur. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül 1980'den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Yazıcıoğlu, bu davadan herhangi bir ceza almadı.

Yazıcıoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı. Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi'nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan milletvekili seçildi.Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de, "içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP'den ayrıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, 29 Ocak 1993'de, MÇP' den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu. 24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996'da ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

8 Ekim 2000 tarihindeki 4 20 Temmuz 2003 tarihli 5. ve 30 Nisan 2006 tarihli 6. Olağan ve 15 Nisan 2007 tarihli 2. Olağanüstü Büyük Kurultay' larda yeniden genel başkan seçilen Yazıcıoğlu, halen bu görevi sürdürmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Sivas'tan Bağımsız Milletvekili olarak TBMM'ye girmiştir ve tekrardan seçimlerden önce bıraktığı BBP Genel Başkanlığına seçilmişti.
Muhsin Yazıcıoğlu, evli ve iki çocuk babası.

Muhsin Yazıcıoğlu - Muhsin Yazıcıoğlu Biyografi - Muhsin Yazıcıoğlu Hakkında - Muhsin Yazıcıoğlu Biyogtafisi

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 12644
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 04.04.2009 11:15
Suikast iddiasında 4 kuşku

Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü kazayla ilgili suikast iddiaları gün geçtikçe daha yüksek sesle söyleniyor. "Helikopterin düşmesi kaza değil suikasttir" diyen BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, kazayla ilgili 4 önemli kuşkusunu dile getiriyor.

1- Laptopu çalındı: "Olaydan önce Yazıcıoğlu'nun, evinden diz üstü bilgisayarı çalındı, sonra bahçeye bırakıldı."

2- Vali nasıl biliyor: "Kazadan hemen sonra Kayseri Valisi 'Kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Yazıcıoğlu yaralı, hastaneye götürülüyor' dedi. O bilgi valiye nereden geldi?"

3- İhbar almıştık: "15 gün önce genel başkanımıza suikast ihbarı almıştık, ancak doğrulatamamıştık."

4- Nasıl ulaşılamadı: "Yüksek teknolojiye rağmen enkaz 48 saat sonra bulunabildi. Üstelik köylüler buldu." Ayrıca BBP, kazayla ilgili her ihtimali değerlendirecek bir de komisyon kurdu. Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesinin de suikast kuşkusu taşıdığı ifade edildi. BBP'liler Yazıcıoğlu ve ailesinin iki yılda 4 kez trafik kazası geçirmelerini de şüpheli buluyor.

Pilot zehirlendi mi!

BBP avukatı Kemal Yavuz, daha önce yaptığı açıklamalarda da pilotun zehirlenmiş olabileceği yönünde şüphelerinin olduğunu ve araştırma talebinde bulunduklarını söyledi. Yavuz, "İncelemenin uluslararası güvenilirliği olan, daha etkin tecrübesi olan bir bağımsız denetim firmasınca yapılmasını da istiyoruz" dedi.

Başkan parçalandı öldü

BBP avukatı Kemal Yavuz, bugüne kadar gündeme gelmeyen iddialarda bulundu. Kemal Yavuz, Muhsin Yazıcıoğlu'nun da telefonuyla 112 Acil'in arandığını ancak görüşme yapılamadığını söyledi. İHA Muhabiri İsmail Güneş'in İHA Genel Merkezi ve kendisiyle konuştuğunu belirten Yavuz, "İsmail Güneş ile 5 dakika kadar konuştum" dedi. Yavuz, bu görüşmede Güneş'in kendisine "Öldü, Başkan parçalandı" dediğini anlattı. Güneş'i tekrar aradığında telefonun önce meşgul sonra da kapalı olduğunu anlatan Yavuz, "Ama, şu ana kadar kimin telefonu bulundu, hangisi neredeydi bu konular netleşmedi. Savcılık soruşturmayı yürütüyor" diye konuştu.

Kaza görüntüsü yok

İHA muhabiri İsmail Güneş'in kamerası, fotoğraf makinesi ve dizüstü bilgisayarı İHA'ya teslim edildi. Ancak kamera kaseti ve fotoğraflara savcılık tarafınday el konuldu. Son fotoğrafın helikopterde verilen toplu poz olduğu ortaya çıktı. Kayıtlarda, kaza anının olmadığı belirlendi.

'Koordinat verdik, yanlış yeri aradılar'

Aralarında BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu 6 kişiye mezar olan helikopter kazasında, Türkiye'yi sarsacak şok iddia. Kazadan sadece 55 dakika sonra enkazın koordinatlarının tüm yetkili birimlere verildiği öne sürüldü. T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 27 Mart 2009 günü tüm medya kuruluşlarına bir basın bülteni gönderdi. Ancak bu bülten 'gözden kaçtı.'

KOORDİNATLAR ÖRTÜŞÜYOR

Helikopter saat 15.30 sularında düştü. Ancak haberin duyulması 1 saati buldu. Bu sırada Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu cep telefonu sinyalleriyle yer tespiti yapmaya çalıştı. Kurum, 3 farklı GSM operatöründen alınan sinyallerle belirlediği koordinatları, 16.25'ten itibaren Başbakanlık Müsteşarı Kriz Merkezi'ne, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bildirdi. Enkazın bulunduğu yer, kurumun kazadan 55 dakika sonra verdiği koordinatlarla bire bir örtüşüyor. Ancak enkaz hep farklı bölgelerde arandı. (TAKVİM)
mihmandar Tarih: 02.04.2009 21:22
kaç gündür ne bir satır yazabiliyorum ne de kafamdam geçenleri toparlayabiliyorum.

şimdi bile ağlıyorum gene yazamıyorum ....

GÖNLÜMÜN BAŞBAKANI SEN ÜŞÜDÜN AMA,
SONSUZLUĞUN RABBİNE GİDERKEN BİZLER BUZ KESTİK,
SANA ÇOK MAHCUBUM, UTANIYORUM, HAKKINI HELAL ET...
.............................................................................
TÜRKOĞLU Tarih: 02.04.2009 18:22
[GOOGLEVIDEO]-2636227796431513580&hl=tr[/GOOGLEVIDEO]
NaZ Tarih: 31.03.2009 21:13
Eşine ise şu şiiri yazmıştı:

Ben sevda yolunda, aşkı ararken
Karanlık dünyama, bir ışık yaktın
Su damlası gibi gönlüme aktın
Bir anlık bakışınla kalbimi yaktın

Kırağı vurmuştu hüzün bahçelerime
Solan sevgilerime bin sevda kattın
Kara saçlarına kaderimi bağladım
Buğulu gözlerinde ben, mutluluktan ağladım.
NaZ Tarih: 31.03.2009 21:03
Büyük Birlik Partisi, Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mamak Cezaevi'nde iken annesine yazdığı şiir, okuyanları duygulandırıyor. Anneler Günü'nde yazılan şiirdeki "A Blok Görüldü" mührü dikkat çekiyor.

Muhsin Yazıcıoğlu, "Gülün Şavkı" isimli şiir kitabında annesi Fidan Yazıcıoğlu'na ayrı bir bölüm ayırıyor. Mamak Cezaevi'nde iken 1983 yılında yazılan şiir, okuyanları duygulandırıyor. Şiire vurulan "A Blok Görüldü" mührü ise dikkatlerden kaçmıyor.
Yazıcıoğlu'nun "Anama Mektup" başlıklı şiiri şöyle;

Bugün sekiz mayıs 'Anneler Günü'
Hatırlanıp kucaklanıyormuş anne ve sevgi
Kalplerde şefkatle tam koca bir gün
Hatırlanıp kucaklanıyormuş anne ve sevgi.

Ben seni bugün hatırlamadım anne
Sana karşı sevgim aynıydı yine
Benim sevgim sığmaz ki öyle bir gün'e
Bir ömür de olsa doyamam sevgine.

Her an ruhumu ısıtır sıcaklığın
Seni düşünmek bile doyumsuz zevk
Acısı derin senden uzaklığın
Sensin benim dünyama ışık ve renk...

Özledim ışıl ışıl sevgi dolu gözlerini
Ne güzeldi göğsüne yaslanıp öyle ağlamak
Ellerimle yırtardım o gül yüzlerini
Zevk verirdi nasırlı ellerinde hırpalanmak.

Yine arıyorum dostluk dolu o yüzün
Hep ben muhtaçtım sana yine muhtacım
Aşkımı, sevgimi gösteremedim bir gün
Saçlarım ağarsa da hep sana muhtacım.

Yollarım açılsa bağrıma bassam
Sımsıcak göğsünde öyle ağlasam
Doyumsuz sevgini tekrar yaşasam
Hıçkırıp, naz yapın "Ana" diyerek

Anamsın, bu bir gerçek
Sen olmasan ben olmazdım
Sensin gönlümdeki en güzel çiçek
İncinip, koparılsan yaşamazdım.

Hasretin unutturdu beni bana
Sevgine karşılık veremiyorum.
Adet olsun diye olsa da sana
Layık bir hediye bulamıyorum.

Maddi değerleri tek tek arasam
Hazırlasam güzel bir buket sana
Zümrütten, yakuttan saraylar alsam
Değeri ölçülmez yanında Anam...

Çiçek aradım dün beklersin diye
Bulamadım taş ve demirden başka
Sevgimin ifadesi bir tek hediye
Yollayamadım ki inan dua'dan başka

Cennetle müjdelenmiş analar
Sen de gezin cennet bahçelerinde
Ayakların altından aksın ırmaklar
Makamın melekler gibi yükseklerde

Şefaatına mazhar ol Muhammed Mustafa (s.a.v)'nın
Rahmetiyle kuşatsın seni Allah'ım
Yoldaşı ol hurilerle anamız Fatma'nın
Babamla firdevs bahçelerinde gezin cananım.

Saadetle ol dünya ve ahirette
Sana sağlık ve sıhhatler diliyorum
Selam ve sevgiler yollayıp nihayette
Ta yürekten ANA, ANA diyorum.
NaZ Tarih: 31.03.2009 16:53
Koca Reis son yolculuğuna uğurlandıSen Üşüdün, Bizim Yüreklerimiz DONDUNaZ Tarih: 31.03.2009 16:44
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Muhsin Yazıcıoğlu için bir şiir kaleme aldı. İşte o şiir

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için yazdığı şiirle duygularını ifade etti.


Lig lideri Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, kazada yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ile BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya ve İHA muhabiri İsmail Güneş için şiir yazdı.


Bülent Uygun'un kişisel web siteside yayınlanan şiirin sonunda, Uygun'un başsağlığı mesajlarına da yer verildi. Uygun, başsağlığı mesajında, “Sevgili büyüğüm, mert yiğit Anadolu insanı Muhsin Yazıcıoğlu ağabeyimi ve yol arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Mekanları cennet olsun. Başta aileleri olmak üzere tüm Türk-İslam aleminin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Uygun'un Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için yazdığı şiir şöyle:


“Yaşarken yüreğiniz söküldü mü yerinden
Konuşurken diliniz kitlendi mi hiç?
Yanan ateşe el uzattınız mı, kırıldı mı
Parmaklarınız teker teker?

Ciğerinize hançer saplandı mı nefes alıp verirken
Çat ayazda dondunuz mu hiç?
Kerbela'da yanarken inlediniz mi bir yudum su diye?
Bu acılar tarif değil ki, yüreğim yangın yeri gibi yanmakta
Yüreğim yangın yeri şimdi, Ne söz dinler, ne sükut eder.

Ruhum çıplak, ruhum bedensiz acısı, yanmaktan daha beter
Bu ne ateş ki, yandıkça yanmakta?
Bilen yok mu, nasıl diner, nasıl söner?
Yokluğu hançer gibi saplanmakta.

Şüphe yok, herkes Rabbin'e döner
Kekik kokulu değil artık dağlarım
Üstünde ağlamaklı yılkı atları

Biliyorum üşümeyeceksin bir daha
Çünkü üstünde Resul'ün kanatları”
NaZ Tarih: 31.03.2009 16:39
Tekbirlerle uğurlandı

Helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenazesi, partililer tarafından Gazi
Hastanesinin morgundan alındı. Yazıcıoğlu'nun cenazesi saat 10.30'da hastane morgundan alınarak Altındağ
Belediyesine ait ambulansa konuldu. Cenazenin morgdan çıkarılması sırasında burada toplanan partililerin göz yaşlarını tutamadıkları görüldü.

Ellerinde Yazıcıoğlu'nun fotoğraflarının bulunduğu dövizler, parti bayrakları ve Türk bayrakları taşıyan partililer, yakalarına da parti amblemi bulunan kokart taktılar. Partililer, ambulansın arkasında "Türk ve İslam aleminin başı sağ olsun" yazılı pankart taşıyor.'ÜŞÜYORUZ BAŞKAN'

Beşevler ve Tandoğan kavşağını takip ederek Gazi Mustafa Kemal Bulvarından yürüyen grup, sık sık tekbir getirerek Yazıcıoğlu için dua etti. Yürüyüş yapan gruptakiler, ellerinde Yazıcıoğlu'nun fotoğraflarının
bulunduğu ve altında "Üşüyoruz başkan", "Türk milletinin başı sağ olsun, Allah büyüktür" yazan dövizlerle Türk bayrakları ile parti bayraklarını taşıdılar. Yürüyüş sırasında kaldırımda bekleyen ve binaların camlarından grubun geçişini izleyen vatandaşların da tekbir getirip dua ettikleri görüldü.


Cenaze namazının kılınacağı Kocatepe Camii'nde geniş güvenlik önlemleri alınırken, yüksek binaların üzerinde keskin nişancıların konuşlandırıldığı ve cenaze töreni için yaklaşık 3 bin polisin görev yaptığı öğrenildi.


TBMM'DE TEKBİR SESLERİYLE TÖREN

Yazıcıoğlu, Meclis’ten törenle ve tekbir sesleriyle uğurlandı. Törene Başbakan Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katılırken, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, tören sona erdikten sonra geldi. Törene ilk gelen lider Bahçeli olurken, Başbakan Erdoğan saat 11.30 itibariyle tören alanında yerini aldı.

Törene Yazıcıoğlu’nun annesi Fidan Yazıcıoğlu, eşi Gülefer, kızı Firuze ve oğlu Furkan ile ablası Mauş Ocak iki akrabaları ve çok sayıda BBP’li katıldı. Törene 9’ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel eski başbakanlardan Tansu Çiller, çok sayıda eski bakan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da katıldı.-İLK GELEN LİDER BAHÇELİ OLDU-

Kahramanmaraş’ta geçirdiği helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için TBMM’de tören yapıldı. Tören için sabah erken saatlerinden itibaren hazırlıklar yapılırken Meclis Başkanlığı’ndan da TBMM’nin Çankaya ve Dikmen kapısında, törene katılacak BBP’liler için kolaylık sağlanması talimatı verildi.

Meclis’teki tören alanına ilk gelen lider ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli parti yöneticileri ile birlikte törene katıldı. MHP’den çok sayıda milletvekili de törende bulundu.

-ERDOĞAN VAKTİNDE GELDİ-

Başbakan Erdoğan ise tören alanına, törenin başlama saati olan 11.30’da geldi. Başbakan Erdoğan, Yazıcıoğlu’nun ailesine taziyesini iletti ve annesi Fidan Yazıcıoğlu’nun elini öptü. Başbakan Erdoğan, daha sonra tören alanındaki yerini aldı.-BAYKAL SON ANDA YETİŞTİ-

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise MHP lideri Bahçeli ve AKP lideri Erdoğan’ın aksine, tören sona erdiği sırada Meclis’e geldi. CHP lideri Baykal, Yazıcıoğlu’nun annesi, eşi ve çocuklarına başsağlığı diledi.


-EŞİ METANETLİYDİ ABLASI TÖREN BOYUNCA AĞLADI

Yazıcıoğlu için yapılan törene annesi Fidan Yazıcıoğlu, eşi Gülefer kızı Firuze, oğlu Furkan, ablası Mauş Ocak ile Sivas’taki akrabaları katıldı. Tören boyunca Yazıcıoğlu’nun annesi otururken, portresini oğlu Furkan Yazıcıoğlu taşıdı. Törende eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile çocuklarının metanetli olduğu gözlenirken ablasının ise ağladığı dikkat çekti.

Törende ayrıca, Yazıcıoğlu’nun eşinin ağabeyi Meclis başkanvekili Nevzat Pakdil’in de üzüntülü olduğu görüldü.


-TÖRENE KATILANLAR-

Meclis’teki törene Meclis Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, 9’ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, eski başbakanlardan Tansu Çiller, çok sayıda eski bakan ve milletvekili, Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanları Nimet Çubukçu, Kürşat Tüzmen ve Said Yazıcıoğlu, Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji Bakanı Hilmi Güler, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Meclis Başkanvekilleri Meral Akşener ve Eyyüp Cenap Gülpınar, TBMM İdare Amirleri, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve eski SP Genel Başkanı Recai Kutan, eski Meclis Başkanı Mustafa Kalemli ve Bülent Arınç, Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile çok sayıda BBP’li katıldı.


-BBP’LİLER TEKBİR GETİREREK UĞURLADI-

Meclis’teki son zamanlarda yapılan en kalabalık cenaze töreni olarak nitelendirilebilecek törende, Türkmen bayrağı da açıldı. Yazıcıoğlu’nun cenazesi BBP’liler tarafından tekbir getirilerek ve “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları ile Meclis’ten uğurlandı. Yazıcıoğlu’nun cenazesi Meclis’teki törenin ardından Kocatepe Camii’ne götürüldü.


-CENAZE TÖRENİNDEN NOTLAR: BİR KİLOMETRE 45 DAKİKADA AŞILDI

Muhsin Yazıcıoğlu’nun cenaze töreni, Türkiye’nin çeşitli yörelerinden onbinlerce BBP taraftarını Ankara’da buluşturdu. Önceki gün ve dünden itibaren çok sayıda BBP’li parti teşkilatlarınca kiralanan otobüslerle Ankara'ya akın etti.

Yazıcıoğlu’nun naaşı ve korteje katılanlar Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra, Ankara Sıhhiye otoparkının yakınında Tuna Sokak’ta bulunan BBP Genel Merkezi’ne kadar olan yaklaşık bir kilometrelik yolu 45 dakikada gelebildiler. Kortejin yavaş hareketinin nedeni izdiham ve kalabalık olarak gösterildi.

Naaşı taşıyan araç ve kortej BBP Genel Merkezi’nin önünde çok kısa bir süre durdu ve yoluna devam etti. Cenaze SSK otoparkının yanından Yazıcıoğlu’nun defnedileceği Taceddin Dergahı’nın bulunduğu Hacettepe’ye doğru yola çıktı. Vatandaşların bir bölümü ise Mithatpaşa’dan Atatürk Bulvarı yoluyla Hacettepe’ye intikal etti.

Konvoyun yavaş ilerleyişi sürüyor. Yol boyunca tekbir çeken vatandaşlar cenaze arabasına da karanfiller attı. Yol boyunca “Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganları atıldı ve tekbir getirildi. Uğurlama sırasında BBP’nin simgesi olan çok sayıda gökbayrak da açıldı.


-YAZICIOĞLU’NUN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Muhsin Yazıcıoğlu’nun defnedileceği Taceddin Dergahı, naaş gelmeden önce vatandaşların akınına uğradı. Taceddin Dergahı’nda Kur’an okunurken, dergahın içini ve çevresini dolduran vatandaşlardan kalabalık ve sıcak nedeniyle bayılanlar oldu. Bayılanlara çevredeki ambulanslarda bulunan sağlık görevlileri müdahale etti. Muhsin Yazıcıoğlu’nun cenazesi Hacettepe’ye doğru ilerlerken, çevreden de birçok vatandaş da cenaze törenine katılmak üzere Dergah’a geldi.


-GÖREVLİLERİN ANONSU-

Cenazenin Dergah’a gelmesiyle beraber kalabalıktan dolayı izdiham yaşandı. Cenazeyi görmek için çabalayan sevenleri Dergah’ın ortasında bulunan cami avlusuna akın etti. Bu esnada oluşan izdihama engel olmak için görevliler anons yaparak “Allah rızası için lütfen geri çekilin, ailesi burada, hanımı burada, kızı burada, defin işlemini göremiyorlar, lütfen yardımcı olun” dediler.

Daha sonrasında tekbirlerle BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun naaşı Taceddin Dergahı’ndaki mezarına indirildi. Gözyaşlarının sel olduğu bu anda Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Türk cumhuriyetlerinden getirilen topraklar Yazıcıoğlu’nun mezarına serpildi. Kur’an okutularak gerçekleştirilen defin işlemi sırasında pek çok vatandaşın telefon ve fotoğraf makinalarıyla bu anı görüntülediği gözlendi.

Defin işleminin ardından da birçok BBP’linin ve aile yakınlarının Yazıcıoğlu’nun mezarını terk etmediği ve beklemeyi sürdürdüğü görüldü.

TÜRKOĞLU Tarih: 30.03.2009 14:16
[GOOGLEVIDEO]-6610741474425746097&ei[/GOOGLEVIDEO]