Genç hayvansever John Haigh’in Kuzey İngiltere’deki evi hayvanat bahçesi gibi... Haigh, evinde bir kedi, bir köpek, on iki Gine domuzu, çok sayıda da balık besliyor. Tüm bunlara ilaveten artık 11 tane de tavşanı var. Üç hafta önce tavşanı Rosie on tane yavru sahibi oldu. Ancak hepsi sağlıklı olarak doğan yavrulardan biri diğerlerinden farklıydı; kulakları yoktu.

16 yaşındaki Haigh, tavşanı ilk gördüğü anı şöyle anlatıyor. “Çok şaşırdım, daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Neyse ki tavşanım tamamen sağlıklı, yalnızca kulakları yok.” John, kulaksız tavşanına, geçirdiği bir kriz anında kendi kulaklarını kesen ünlü ressam Vincent van Gogh’a ithafen “Vincent” adını koymuş.


Vincent’in kulaksız oluşu, genetik bir bozukluk olarak tahmin ediliyor. Ancak ikinci bir olasılık daha var; bazı anne tavşanlar doğum sonrasındaki stresli dönemlerinde yavrularına zarar verebiliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 268
favori
like
share
Piranha_TR Tarih: 01.04.2009 21:52
Bu hayvanlarında sağı solu belli olmuyo haaa
EZqiiiii Tarih: 01.04.2009 21:47
Baqzı kediLerinde doqum sonrası yawruLarını boqaraq öLdürdüqünü okumuştum biryerde ama tawşanLarında yavruLarına zarar werdiqLerini biLmiyordum tşkLer payLaşım içn.
kerim hoca Tarih: 30.03.2009 21:24
Onun kulaklarını kim yemiş acaba..............!
Sylar Tarih: 26.03.2009 16:04
Çok ilginç.
Anne tavşanların doğum sonrası yavrularına zarar verebileceklerini bilmiyordum.