Silivri'de sunulan imkanlarla özürlülerin hayatı kolaylaştırılıyor. Silivri Belediyesi 5 engelli vatandaşa daha tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Silivri Özürlüler Merkezi de engelli vatandaşların şehir içindeki ulaşımını ücretsiz sağlıyor

Silivri Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilçede yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleri, sosyal hayatta karşılaştıkları zorlukları eskiye göre daha rahat aşıyor. Silivri Belediyesi Beyaz Masa ve Sevgi Pınarı Sosyal Hizmetler Merkezi'nin ardından Silivri Özürlüler Merkezi'nin de çalışmalarıyla engelli vatandaşların engellerini ortadan kaldıran düzenleme ve çalışmalar devam ediyor.

TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

Belediye Başkanı Hüseyin Turan, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi İnci Aydar ile birlikte merkez belediye hizmet alanını gözetmeden ilçedeki 5 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Engelli vatandaşları evlerinde ziyaret eden Başkan Turan ve İnci Aydar, yasaların tanıdığı hakların kullanımı ve kendilerine iletilen konular hakkında yardımcı olma sözü verdi.

ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI

Öte yandan Silivri Özürlüler Merkezi de, kendilerini arayan özürlü vatandaşların ailelerini evlerinden istedikleri yere götürüp daha sonra tekrar evlerine geri götürme hizmetini başlattı. Ücretsiz sağlanan hizmetten yararlanmak isteyen özürlü vatandaşlar, isteklerini Silivri Özürlüler Merkezi'nin (0212) 728 03 98 No'lu telefonu arayarak talepte bulunabiliyorlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4490
favori
like
share