'Alan tedavisi' anlamına gelen mezoterapi, bölgesel kilo ve selülit tedavisinde kullanılıyor.

Memorial Hastanesi Medikal Estetik Bölüm Sorumlusu Dr. Seran Göçer, mezoterapinin bölgesel kilo vermede nasıl uygulandığını anlattı.

Temel hedefin, sorunlu bölgede küçük dozda ilaç enjeksiyonu yapılarak yağ hücrelerinin azaltılması olduğunu belirten Göçer, yöntem ile cilt altında biriken yağ hücrelerinin sıkıştırılarak sıvı atıkların vücuttan atılmasının sağlandığını söyledi.

Dr.Seran Göçer, mezoterapi uygulanan bölgelerde, normal diyetle zayıflamanın iki katı hızla incelme sağlandığını da belirtti.

Göçer, mezoterapi ile dolaşım bozukluklarının da tedavi edildiğini şu sözlerle anlattı:

"Dolaşımın düzelmesi ile lenfatik sistem canlanır ve cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştıran onların dolaşımlarını ve metabolizmalarını bozan birikmiş atık sıvıların vücuttan atılmasını sağlanır. Bu tedavide ayrıca toplar damarların duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışı da düzeltilmektedir. Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu önlenmektedir."

Bacak, kol ve karın bölgesinde uygulanan mezoterapide, çok düşük dozda ilaç kullanıldığı için yan etkiye rastlanmıyor.

Özellikle karaciğer yetmezliği ya da mide rahatsızlığı nedeniyle normal dozlarda dahi ilaç kullanamayan hastalar için de güvenli bir yöntem olarak uygulanabiliyor.

Uygulama, özel mezoterapi tabancası ile yapılıyor ve seans süreleri 15-20 dakika arasında değişiyor. Bir aylık sürede bir ya da iki beden incelme sağlanması hedefleniyor.

Mezoterapi, başta Fransa olmak üzere birçok gelişmiş batı ülkesinde yaygın olarak kullanılıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 558
favori
like
share
MyNiceWorld Tarih: 28.12.2005 00:36
EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
:cubuk: