Biz müslümanları,Allahın evi olan camilerden soğutuyorlar.Kimler mi,camideki cemaat,ne mi yapıyorlar,dinleyin bakın.

1.Genellikle camilerimizde,merkezi sistemden vaaz veriliyor,cemaat de dinliyor,ama etraftan dır dır konuşmalar yüzünden insanın kafası takılıyor,vaazdan bir şey anlaşılmıyor.

2.Adam sarmısağı yemiş,camiye geliyor,nefes aldıkça ortalığa sarmısak kokusu yayılıyor.

3.Vatandaşın ayağındaki çorap leş gibi kokuyor,insanın burnunun direği kırılıyor.

4.Yazın vatandaş leş gibi ter kokuyor.

5.Abdest almış,ayağını kurulamamış,halıların üstüne basa basa camiye giriyor,birazdan onun bastığı yerlere ben veya sen alnımızı koyacağız

6.Vatandaş cep telefonu ile caminin içinde konuşuyor,namaz sırasında telefon çalıyor.

7.Camiden içeri giren bir başkası,elektrik düğmelerine basıyor,güpegündüz yüzlerce ışık saatlarce boşu boşuna yanıyor.

Bunlar şu anda aklıma gelenlerden bazıları.İnanırmısınız bu yüzden camiye gidesim gelmiyor.Çocukluğum ve gençliğim İstanbulda Kumkapıda geçti,hristiyan komşularımız vardı,hiç unutmam,pazar günleri çoluk çocuk hep birlikte,en temiz en yeni elbiselerini giyer,düğüne gider gibi kiliseye giderlerdi.Bir onları düşünüyorum,bir de bizi ve inanın utanıyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 374
favori
like
share
yılmazsan35 Tarih: 01.04.2009 09:54
Kutsi kardeşim yazının sonunda çoluk çocuk herkes kiliseye gidiyor cümlen bana Türkiye'deki çocukları aklıma getirdi.Çocuk heves etmiş namaz kılmaya,geçmiş en ön safa bizim çok bilmiş amcalarımız çocuğu kolundan tutup arka safa geçiriyor.(Birde bunu kızarak yapıyor)Sonra biz o çocukları tekrar camiye sokabilmek için uğraş veriyoruz.Lütfen camiye gelen çocuk nerede istiyorsa orada namaz kılsın.Camiyi bir evi olarak görsün.
nichole Tarih: 31.03.2009 22:58
Üzülerek söylemek gerekirki yazılanların bir çoğu doğru ve hemen hemen hepimizin yaşadığı olaylar ama bu bir kültür meselesi ilk emri oku olan bir dine yakışmayan bir durum. İnşaallah müminler daha dikkatli olurlar.
Kartopu55 Tarih: 31.03.2009 22:10
Evet malesef bizler dinimizin güzelligini anlasak sokakda dolasan köpekler gibi Caminin etrafinda dolasir ve ona yakisan sekilde oluruz, ama malesef burada yazilanlara tamamiyla katiliyorum,Insallah bilincli Müslüman oluruz ve Dinimizi ALLAH'ima yakisan sekilde yasariz.Ama nesillerimizi bu yüzden iyi ve bilincli yetistirmeye bakalim.