Hırslı bir ölüm makinesi komando, gizlilik konusunda uzmanlaşmış bir asker ya da attığını vuran bir sniper olmak ister misiniz?Türü:Aksiyon
Yapımcı:nFusion Interactive
Yayıncı:Midway
Çoklu oyuncu:Var


Minimum System Requirements
OS: Windows XP/Vista
Processor: Pentium 4 @ 2.4 GHz
Memory: 1 GB (1.5 GB for Vista)
Video Memory: 256 MB
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard & Mouse
DVD Rom Drive

Recommended System Requirements
OS: Windows XP/Vista
Processor: Intel Core 2 DUO Processor E6600 (2.4 GHz)
Memory: 2 GB
Video Memory: 512 MB
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard & Mouse
DVD Rom DriveOyunun Test Edilen Sistemi;

İşlemci: AMD Athlon64 X2 5000+
Anakart: Sapphire Pure CrossFire 3200 Advantage
Ekran Kartı: 256MB Sapphire X1950GT
Bellek: OCZ Special Ops Edition 2 X 1GB Dual Kit
Sabit Disk: Seagate Barracuda ES 750GB
Güç Kaynağı: OCZ High Power 500 Watts
Klavye: Genius Slimstar 310
Mouse: Genius Ergo 525

Üç karakter olunca, oyun içindeki hedefe ulaşacağımız yollarda çeşitlilik kazanıyor. Komando Ross Nazi İstihkâmlarına kendini göstererek, korkusuzca girebilecek. Ateş et, siper al ve bombaları fırlat şeklinde düz yoldan görevleri bitirmeye çalışacak. Taggert Nazi kamplarına kendini pek belli etmeden sızabilecek. Örneğin dikenli telleri kesecek, kilitli olan kapıları kolayca açabilecek ve sessizce yaklaştığı düşmanı bıçağıyla yere indirecek. Keskin nişancı Blackbull ise işini gayet temiz yapacak. Uzaktan dürbünlü tüfeğiyle düşmanlarını vuracak ve tırmanma yeteneğiyle hedeflere kısa yoldan ulaşacak. Oyunumuzda çeşitli tank görevleri de var. Yani tankları kullanabileceğiz ve uçaksavarlarla gökyüzündeki düşman uçaklarını düşürmeye çalışacağız. Oyunda ekranın altında küçük bir pusulamız olacak. Düşman askerlerini, hedef noktalarımızı ve düşman araç ve uçaklarını bu pusulada göreceğiz.

Oyun için yayınlanan videolarda, savaş ortamlarının çok iyi bir şekilde yansıtıldığını gördük. Sıcak temas sağlanınca birden kendimizi kargaşanın ortasında buluyoruz. Askerlerin feryatları savaşın acı soluğunu yüzümüze yansıtıyor. Ben şahsen videoları izleyince, aksiyonun fazlasıyla kullanılacağına kanaat getirdim. O hengâmede silah ve bomba sesleri, uçaklardan çıkan pervane sesleri, uçaksavarların mermi sesleri bizleri yeterince havaya sokacak gibi.

HOV’de otomatik sağlık sistemi kullanılıyor. Aynı Gears of War’daki gibi sağlık paketlerine rastlayamayacağız ve sağlığımız yenilenecek. Bu çok olumlu bir durum ve oyuna katkısı fazla olacak. GOW oynayanlar bilir; vurulunca ekranda sağlığımızın azaldığını gösteren bir şekil çıkıyordu. Hemen bir yerlere siper alıp mermilerden korununca, sağlığımız otomatik yenileniyordu. Aynen HOV’de de tam siper yaparak veya güvenli yerlerde bekleyerek sağlığımızın dolmasını bekleyeceğiz.

Artık grafiklerin ve oyunlardaki fizik kurallarının öneminin arttığı bir çağdayız. Buna uygun olarak da yapımda Unreal 3.0 motoru kullanılıyor. Bunu duyduktan güzel grafikler eşliğinde ve gerçekçiliğin fazlasıyla hissedildiği HOV’ı oynamaktan zevk alacağımızı kestirmek hiç de zor değil.

2.DÜNYA SAVAŞI SONA ERSE DE BİZİM SAVAŞIMIZ SÜRECEK

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 276
favori
like
share