GSMA, önde gelen 17 mobil operatör ve üreticiler, yeni mobil telefonların şarj cihazları için bir standart belirlemeyi önerdiler. GSMA liderliğindeki bu girişimin amacı mobil endüstrinin telefon şarj cihazı bağlantıları ve P oranında enerji tasarrufu sağlayan şarj cihazları için standart bir tür belirlemek. Böylelikle 51.000 ton ağırlığındaki aynı tür şarj cihazlarının ortadan kaldırılması, cep telefonlarının kolaylıkla şarj edilmesi müşteriler için sağlanacak.Cep telefonları için genel şarj cihazı
Bu grup, 2012 yılına kadar evrensel şarj aletinin dünya piyasasında geniş çapta yerini alacağını belirtiyor. Yeni şarj aletleri Micro-USB girişi kullanacak. 1 Ocak 2012 tarihine kadar yeni çıkan mobil telefonların çoğu bu evrensel şarj aleti ile uyumlu olacağını kararlaştıran grup, şarj cihazlarının çoğunluğunun OMTP (Open Mobile Terminal Platform) tarafından yüksek standartlara uyumlu olacağını söyledi.

Evrensel şarj cihazı - Harika Çözüm
“Mobil endüstri, çevresel sorunları giderme konusuna odaklı bir role sahip ve bu program, kaynaklar için dev miktarlarda tasarruf sağlama yolunda önemli bir adımdır.” diyen GSMA Kurul Üyesi ve CEO’su olan Rob Conway sözlerine şöyle devam etti: “Mobil teknolojide çok büyük bir potansiyel mevcut ve bu potansiyel sayesinde insanların doğaya zarar vermeyen bir ortamda yaşaması ve çalışması sağlanacaktır.”

GSMA Evrensel Şarj Cihazı Girişimi
Evrensel bir şarj aleti aynı zamanda tüketici için hayatı daha da kolaylaştıracaktır. Böylelikle gelecekte çıkacak telefonlar için aynı şarj aletini kullanabilecekler ve herhangi bir yerden buldukları şarj aleti ile de telefonlarını şarj edebilecekler. Evrensel Şarj Cihazları 4-yıldız ya da yüksek verimlilik oranı alabilir. Bu da demek oluyor ki sınıflandırılmamış bir şarj aletinden 3 kat daha verimli bir şarj aleti olacak. Bundan başka, her yıl P daha az şarj aleti üretilmesi ile endüstride, bir yılda 13.6 milyondan 21.8 milyon tona kadar değiştirilen şarj cihazlarının üretimi ve ulaştırılması ile sera gazlarının azalması bekleniyor.Evrensel Cep Telefonu Şarj Cihazı
Evrensel şarj çözümünden emin olabilmek için bu girişimi başlatan GSMA ile ortaklaşa çalışan operatörler ve üreticiler, OMTP ile birlikte 2012 için hedeflenen standartları karşılayabilmek için çalışıyorlar. Ayrıca bu girişim daha geniş operatör ve üretim topluluklarıyla küresel katılımı sağlamak amacıyla evrensel mobil şarj cihazının yararlarından faydalanabilineceğine dair hedeflenen bir pazarlama şirketi aracılığıyla çalışmaktadır.

Dünyanın En Geniş Mobil Operatörleri ve Üreticileri
GSMA’nın Evrensel Şarj Cihazı girişimine katılan AT&T, KTF, LG, mobilkom austria, Motorola, Nokia, Orange, Qualcomm, Samsung, Sony Ericsson, Telecom Italia, Telefonica,Telenor, Telstra, T-Mobile ve Vodafone gibi firmaların bulunduğu 3 grup var. Dünyanın en geniş operatörleri ve üreticileri 2012 yılına kadar evrensel bir şarj çözümü için bir araya geldiler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 485
favori
like
share