Takımların resmi ürünlerini satan storelar, her geçen yıl popülaritesini arttırıyor. Endüstri haline gelen futbol ve günümüzdeki gelişen taraftar yapısının getirdiği sonuç bu.
Fenerium, GS Store ve Kartal Yuvası ligimizin amiral gemileri için vazgeçilmez gelir kalemleri artık.

Futbolseverlerin storelarda en çok rağbet gösterdikleri ürün, gönül verdikleri futbol takımının formaları oluyor. Sponsorlar, bir ekip için 4 ayrı forma tasarlıyor ve gelirin devamlılığı için tasarım her sezon değişiyor.

Önceki yıllarda iç saha, deplasman ve Avrupa maçlarında ayrı forma giyilirken, son dönemde bu düşünce kalmadı. Hatta yönetim, futbolcular, teknik ekip ve taraftarların uğur getirdiğine inandıkları formalar bile var. Tıpkı sezonun belli bir bölümünden sonra alınan kötü sonuçlar nedeniyle şans getirmediğine inanılarak, rafa kaldırılan formalar gibi.


'üç büyükler'de formaların dili...

Fenerbahçe, geçen sezon 'turkuaz' ile başlattığı 'forma devrimi'ni, bu sezon enine çubuklu forma ve Chelsea'nin dış sahada giydiği fosforlu sarı formanın benzeriyle devam ettirdi. Galatasaray, Hollanda Milli Takımı'nın turuncu rengini yeni formasında kullanırken, Beşiktaş'ın enine çubuklu ve siyah formaları büyük ilgi gördü. Kanarya'nın Avrupa maçlarındaki genel tercihi fosforlu sarı forma oldu. G.Saray turuncu formanın uğuruna inandı. Beşiktaş, yeni tasarımlar yerine genellikle düz beyaz formayı terletti.

Kadıköy'deki dev derbiye kadar turuncu formayla çıktığı 6 maçtan da galibiyetle ayrılan Galatasaray'ın, bu uğuru 4-1'lik Fenerbahçe mağlubiyetiyle son buldu. Kanarya, fosforlu formasıyla mücadele ettiği 7 maçta 4 yenilgi, 2 beraberlik ve 1 galibiyet alarak, hayal kırıklığı yaşadı. Beşiktaş ise 37 maçın 22'sine beyaz formayı tercih etti. Kartal, bu karşılaşmalarda 17 galibiyet, 3 beraberlik, 2 yenilgilik performansıyla yüzde 77'lik galibiyet oranı yakaladı.

Forma çeşitliliği bakımından Cimbom, ilk sırada yer alıyor. Çubuklu dışındaki formalarını 10'dan fazla giyen Cimbom, parçalı formayla 14 maçın 10'unu kazandı. Siyah çubuklu ve enine çizgili formaları 2'şer maçta terleten Kara Kartal, 9 karşılaşmada giydiği siyah formasıyla 3 galibiyet, 2 yenilgi ve 4 beraberlik aldı. F.Bahçe, Beşiktaş'ın aksine çubuklu formasından vazgeçmeyerek dikkati çekti. Enine çubuklu formasıyla 3 maçta mücadele eden sarı-lacivertli takım, beyaz formasıyla 6 maçta hiç mağlup olmadı.


HTSPOR.COM ÖZEL HABER (GÖKHAN KARATAŞ)
fenerbahce formaliri
galatasaray formalari
besiktas formalari
fenerbahce formaliri hakkinda
galatasaray formalari hakkinda
besiktas formalari hakkinda
fenerbahce formaliri hakkinda bilgi
galatasaray formalari hakkinda bilgi
besiktas formalari hakkinda bilgi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 453
favori
like
share